jít naiDNES.cz

Znovu milovaný Satoranský: Svatba s první láskou, čekání na velký film a důchod v nedohlednu

Sympatický herec Jaroslav Satoranský (79) je ve svém věku naprostý jura. Zdraví ho netrápí, hraje na plný úvazek ve vinohradském divadle, točí seriál Policie Modrava, věnuje se rodině. Když se ohlédne za svým životem, nemá se za co stydět. Nebo to snad vidí jinak?

Herec Jaroslav Satoranský se u diváků zapsal jako hodný Kuba z Krkonošských pohádek, ale přitom má za sebou mnoho krásných rolí, nejvíce divadelních. Proto vlastně celý život zůstal divadlu věrný a kvůli němu se nechystá do důchodu. 

„Mě to divadlo pořád baví. Ten život je s ním takový pestřejší. Hraju zhruba obden, to jde. Na Vinohradech mám smlouvu do června příštího roku a pak se uvidí. Asi už bych se ale potom opravdu rozloučil,“ prozradil Blesku, když bilancoval nad svým životem. 

Ale diváci seriálu Policie Modrava by se neradi rozloučili se svým hrdinou, díky němuž se už třetí série stává jedním z nejúspěšnějších televizních počinů.

Přitom film se mu vyhýbal.

Nedostal žádnou velkou roli, kterou by na stříbrném plátně oslnil. Jaroslav měl štěstí na televizní role, ale na tu velkou filmovou čekal celý život, bohužel doteď nepřišla. 

„Já to vždycky bral realisticky. Říkal jsem si, že jsou prostě do filmu vhodnější lidé, než jsem já, a nijak jsem se tím netrápil. Pár filmových rolí jsem si kdysi také vyzkoušel a bylo to fajn. Ale asi se víc hodím do televize,“ bere to herec s nadhledem sobě vlastním. 

Láska na celý život

To ale není jediné, co je na velmi oblíbeném herci zajímavého. Jako jeden z mála je totiž ženatý s jednou a tou samou ženou celý život. S dívkou, kterou poznal jako mladý kluk a po studiích si ji vzal za ženu.

Žijí spolu dlouhých šedesát let.

Sympatický herec je u diváků velmi oblíben.

Sympatický herec je u diváků velmi oblíben.

„Mně bylo sedmnáct a půl, jí patnáct a půl. Čtyři roky, po dobu mé divadelní fakulty, jsme spolu chodili a na konci studia jsme se vzali. Byla to krásná svatba na Staroměstské radnici, kam dorazili i mí spolužáci v kostýmech a zazpívali nám. Vzal jsem si svou první lásku a jsem s ní celý život. Já vám to říkám pořád, že mám štěstí,“ řekl herec zamilovaně.

V dnešní době je opravdu úkazem, když spolu vydrží celý život. Natož od mládí. Má snad nějaký tip, jak si udržet manželství?

„To bohužel, to vám neporadím. Každý jsme nějaký a univerzální recept neexistuje. U nás se ženou byla ale jedním ze základních kamenů určitě tolerance. Hlavně tedy z její strany, protože žít vedle herce rozhodně toleranci vyžaduje. Už jen proto, že pracujeme úplně jinak než lidé v ‚běžných‘ profesích. Žádné od osmi do čtyř u nás neplatí. Za dva roky budeme svoji šedesát let a pořád nám to funguje. Já poslouchám jako hodinky, takže nemáme problém,“ uzavřel vyprávění sympatický herec, který má s manželkou dva syny.

Fotogalerie

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat