Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Zemřel Jaroslav Kubera! O víkendu vtipkoval o smrti, byl to fajn chlap, řekli Fiala a Babiš

  Celé Česko je otřeseno smutnou zprávou. Předseda Senátu a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera zemřel. Bylo mu 72 let. Podle informací Novinek Kubera zemřel v neděli odpoledne. Když jel autem do kanceláře, udělalo se mu nevolno, byl převezen nejprve do nemocnice v Teplicích, odkud byl přemístěn do Ústí nad Labem, kde skonal. Kubera se ještě o víkendu zúčastnil celostátního kongresu ODS v Praze. „Byl plný plánu, optimismu a vtipkoval,“ reagoval šokovaně šéf ODS Petr Fiala.

  Ještě minulý týden byl Jaroslav Kubera spolu s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem na novoročním obědě u prezidenta Miloše Zemana a zdálo se, že se těší dobrému zdraví. Po slavnostním obědě navíc vtipkoval, že ho Zeman vzal hůlkou po hlavě.

  20.ledna 2020 v 12:40, příspěvek archivován: 20.ledna 2020 v 13:22

  Téhle šokující zprávě jsem nechtěl věřit. Pana Jaroslava Kuberu jsem měl rád. Byl to fajn chlap, úžasně vtipný člověk. Když se stal předsedou Senátu, tak to dostalo úplně jinou dynamiku. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé jeho rodině. https://t.co/gVkGc6KnGc

  Před několika dny se poklonil památce Jana Palacha před Národním muzeem a o víkendu vystoupil na kongresu ODS, kde měl kritický projev ke svým spolustraníkům.

  20.ledna 2020 v 13:15, příspěvek archivován: 20.ledna 2020 v 13:23

  A to je to svědectví: Bůh nám dal věčný život, a ten život je v jeho Synu. Budete nám všem na tomto světě chybět. Nezapomeneme, milý pane Jaroslave Kubero. https://t.co/7l2dXLfSg0

  Tam ještě působil vitálně. Byl plný optimismu a dělal si legraci z Bohuslava Sobotky. A nejen to! Nabádal své spolustraníky, aby voliče oslovovali při osobních setkáních, nestačí podle něj práce na sociálních sítích. 

  20.ledna 2020 v 12:39, příspěvek archivován: 20.ledna 2020 v 13:22

  S Jardou Kuberou jsem v mnohém nesouhlasil, ale byl to autentický politik, poctivý chlap i skvělý a vtipný společník. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast všem jeho blízkým.

  Kubera byl politikem ze staré školy. Neměnil názory, sázel na osobní setkání s voliči, chodil mezi lidi, naopak neměl rád sociální sítě. Odlišoval se od ostatních tím, že byl velmi přímočarý, autentický a lidský. Těžko byste hledali úspěšnějšího politika.

  Šestnáct let byl senátorem a čtyřiadvacet let stál v čele Teplic. Jako jeden z mála politiků ODS „přežil“ i dobu, když šla jeho strana od porážky k porážce.

  „Všechny volby jsem vyhrál jenom díky tomu. Soupeře je třeba ukolébat a potom zaútočit,“ uvedl Kubera, který po kongresu ODS vtipkoval o své vlastní smrti. 

  „Dobré ráno, dobré dopoledne, dobré poledne, dobré odpoledne, teď tam mám dobrý večer. A čekal jsem, jestli tam budu muset napsat dobrou noc, protože tady budeme ještě asi zítra. Ta šála, prosím vás, to není žádná frajeřina, jak mi tady někdo říkal. Kdybych ji neměl, už jsem mrtvý,“ napsal na své webové stránky Kubera. 

  Jaroslav Kubera byl ještě v sobotu na kongresu ODS.

  Jaroslav Kubera byl ještě v sobotu na kongresu ODS.

  Ten přiznal, že kongres byl pro něj velmi náročný. „V pondělí mnozí z nás nepřijdou do práce, protože ta zima je opravdu hrozná venku. Jediné pozitivní je, a já vám řeknu, kolik jsem nachodil dnes na tomto kongresu: 9885 kroků, což je 7,5 km, to jsem nachodil tady nahoru a dolů. Bohužel mi zřejmě opět vyhřezne plotna, ale já to nějak přežiju,“ píše ve svém textu dále Kubera. 

  Podle původních informací Novinek se mu mělo v neděli udělat nevolno cestou do práce. Nevolno se mu mělo ale udělat až v pondělí po poradě v kanceláři. Jeho asistentka Eva Michálková TN.cz sdělila, že mu do příjezdu záchranné služby poskytla masáž srdce. Nejdříve byl převezen do nemocnice v Teplicích, odkud jej odvezli do Ústí nad Labem, kde zemřel. 

  Kubera byl také pevně rozhodnutý v tomto roce oficiálně navštívit Tchaj-wan. Chtěl tak učinit navzdory varování diplomatů, že to může na řadu let zmrazit česko-čínské vztahy i poškodit byznys.

  20.ledna 2020 v 13:10, příspěvek archivován: 20.ledna 2020 v 13:22

  ✴️Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině Jaroslava Kubery, předsedy Senátu Parlamentu České republiky. Čest jeho památce. https://t.co/wdtZHg9K97

  „Je to definitivní, nedá se to zvrátit. Čekáme jen na prezidentské volby na Tchaj-wanu, které budou v lednu. Ty mohou dopadnout tak, že Tchaj-pej bude mít k Pekingu vřelejší či chladnější vztah, ale moji cestu nijak neovlivní,“ řekl Kubera nedávno Právu. 

  Zda bude mít Jaroslav Kubera státní pohřeb, záleží podle premiéra Andreje Babiše na jeho rodině. „Budeme respektovat přání rodiny a podle toho to pak vláda projedná,“ sdělil předseda vlády. 

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz