Ve věku 83 let zemřel herec a dabér Jaroslav Kepka. Kvůli nemoci byl upoután na lůžko

Českou hereckou společnost opustilo další velké jméno. Po vleklých zdravotních problémech, kvůli nimž nemohl už delší dobu pořádně chodit, zemřel Jaroslav Kepka (†83). Ten si zahrál například v pohádkách Rumplcimprcampr či Rumburak a řadu let působil v Divadle na Vinohradech.

Zprávu o smrti herce a dabéra Jaroslava Kepky přinesl dnes ráno Radiožurnál. Smutnou zprávu ve vysílání potvrdil Kepkův synovec, ředitel Herecké asociace Ondřej Kepka.

„Byl nesmírně precizní, pečlivý, dokonalý v přípravě, dokonalý v úvaze, intelektuál, který měl ovšem i obrovské množství citu,“ vzpomínal Kepka na strýce.

Přesná příčina Kepkovy smrti zatím není známá, server Blesk.cz ale upozornil na to, že herce už delší dobu trápily zdravotní problémy. Byl kvůli nim dokonce upoután na lůžko a loni v červnu si postěžoval, že nemůže jít ani na pohřeb svojí švagrové, herečky Gabriely Vránové.

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka.

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka.

Jaroslav Kepka se za svou hereckou kariéru objevil v mnoha filmech, zejména pohádkách a komediích. Jmenovat můžeme třeba Rumplcimprcampr, kde dokonce ztvárnil titulní roli, dále je to třeba Rumburak či Konec básníků v Čechách.

Kromě toho Kepka patřil k výrazným osobám dabingu, za což v roce 2003 získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.

Mladý Jaroslav Kepka

Mladý Jaroslav Kepka

V neposlední řadě je třeba zmínit, že patřil k nejvýraznějším postavám Divadla na Vinohradech. Strávil tam podstatnou část kariéry, členem divadelního sboru byl v letech 1960 až 2004 a posléze ve vinohradském divadle působil i jako host. 

Fotogalerie

Komentáře