Proměna Jaroslava Duška: Podobá se Karlu Marxovi a podporuje domácí porody

Jaroslav Dušek se podobá Karlu Marxovi! | foto: koláž expres

Divadelní i filmový herec a improvizátor Jaroslav Dušek je opravdu pozoruhodná duše. Už léta provokuje společnost neotřelými názory a šokuje netradičním způsobem života, který odmítá označit za alternativní. Dnes se hvězda Pelíšků proměnila v přírodního muže s plnovousem Karla Marxe!

Z talentovaného Jaroslava Duška, jehož máme spojeného hlavně s nezapomenutelnou rolí ve filmu Pelíšky, se stal pravý přírodní muž duší i tělem. Nechal si narůst plnovous, ve kterém vypadá jako filozof Karl Marx!

Duškova vizáž plně koresponduje s jeho svobodomyslnou duší. Už je to dávno, co herec propadl životnímu stylu, který se inspiruje přírodními národy napříč světadíly.

Není třeba spekulovat nad tím, jakou výchovou prošel vyznavač „nevýchovy“ Jaroslav Dušek. Svobodomyslnou a láskyplnou.

Jaroslav Dušek s manželkou

Jaroslav Dušek

Jaroslav Dušek s rodinou

Jaroslav Dušek s rodinou

Když mu bylo asi deset let, jeho tatínek, osvětlovač v Semaforu, mu řekl: „Máš svůj život a nikdo ti do něj nemá co mluvit. Kdybys po mně chtěl radu, tak ti ji dám. Ale nemusíš se jí řídit.“

Na socialistické Československo netradičně volná výchova ho poznamenala a předává ji dál.

Představte si, že jdete jako rodič s dítětem a někdo se ho zeptá, kolik mu je let. Kluk mlčí a vy ho nejspíš pobídnete, ať pánovi odpoví. Stejně tak můžete říci, že syn možná neodpoví, protože se mu nelíbíte,“ říká Dušek s tím, že on by samozřejmě jako rodič zvolil variantu číslo dvě.

„Já jsem pro nevýchovu. Myslím, že někdy je dobré nechat děti jednoduše být. Děti v sobě mají kreativitu a je dobré nechat je čas od času jen tak lelkovat,“ vysvětluje alternativní herec, jenž ovšem takové nálepkování odmítá. 

„Alternativním životem žije většina lidí a každý tím svým. Ať si každý žije po svém. Někomu vyhovuje klášter, jinému život v přírodě,“ uvádí na pravou míru vousem zarostlý Dušek.

Kromě volné výchovy je herec zastáncem i domácích porodů.

„Dcera rodila doma a všichni na to vzpomínají v dobrém. Když se připravovala, v nějaké literatuře se dočetla, že se mají dětem rozmasírovat po narození zaťaté pěstičky. Následně s překvapením zjistila, že syn je zaťaté nemá. Když se na to ptala, dozvěděla se, že u dětí narozených doma to tak bývá. Není to zvláštní?“ přemýšlí Dušek, který přesvědčený o tom, že volné pěstičky svědčí o pohodě, již dítě pociťuje. 

Fotogalerie

Komentáře