Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nula Mynářová, ještěže jsem tam nebyl! Soukup o tom, proč nešel na akci se Zemanem

  Ve velkém rozhovoru pro Expres.cz Jaromír Soukup (55) avizoval, že se brzy opět setká s exprezidentem Milošem Zemanem (79), s nímž před lety natáčel pravidelný pořad a pojil je přátelský vztah. Vypadalo to, že možná dojde k zakopání válečné sekery. Slavnostního křtu se ale mediální magnát nakonec nezúčastnil a nám se svěřil, že důvodem byla mimo jiné moderátorka Alex Mynářová (40), která se do něj nedávno veřejně pustila! „Je to nula,“ tvrdí ostře Soukup.

  „Neviděli jsme se od roku 2019. Teď jsem dostal pozvánku na křest knihy Spiknutí, kam rád půjdu. Jestli tam pan prezident bude osobně a bude se chtít se mnou bavit, to nevím. Já ale dostal pozvánku a 5 let jsem ho neviděl,“ řekl nedávno ve velkém rozhovoru pro Expres.cz Jaromír Soukup.

  Soukup s bývalou hlavou státu natáčel na Barrandově pravidelný pořad více než dva roky. Měli přátelský vztah a navzájem si tykali. Koncem roku 2019 ale jejich spolupráce náhle skončila. Mluvilo se tehdy o velkém názorovém rozkolu. Soukup si pak do Zemana několikrát rýpl na sociálních sítích.

  „Prostě jsme to skončili. To je naše věc. Prosinec 2019 jsme natočili poslední díl a tečka. Tím je to vyřízené,“ okomentoval konec spolupráce se Zemanem pro Expres.cz Soukup.

  Netrvalo dlouho a na Soukupova slova ostře zareagovala moderátorka Alex Mynářová, která má s exprezidentem velmi dobré vztahy. Její muž Vratislav Mynář byl dlouhé roky úzkým spolupracovníkem Miloše Zemana.

  „Nefňukej, magnáte! Vyšší sledovanost a exkluzivitu Soukupovy rozhovory s Milošem Zemanem také přinesly, co?“ psala na Facebooku Alex, která pak naznačila, že setkání Soukupa se Zemanem, o němž Jaromír mluvil v rozhovoru, by nemuselo klapnout.

  „K tomu setkání…Přání je otcem myšlenky, někdy ovšem daleko předbíhá realitu,“ dodala Mynářová, která pak lidem v komentářích také popisovala, proč podle ní v roce 2019 skončila spolupráce Miloše Zemana a Jaromíra Soukupa.

  „Rozhovory s MZ (Milošem Zemanem, pozn. red.) měly sledovanost, o které se jiným pořadům mohlo jen zdát. Navíc častá citace Barrandova v jiných médiích a podobně. Barrandov přestával být jen okrajovou televizí, měl výborně našlápnuto, dokud Jaromír Soukup nenabyl přesvědčení, že je nejúžasnějším moderátorem světa. A propos, pravidelné rozhovory s Milošem Zemanem teď máme v XTV a jsme nadmíru spokojeni,“ napsala Alex Mynářová.

  Nula Mynářová, kam bych chodil? Soukup vysvětlil, proč nebyl na akci se Zemanem

  Slavnostní křest knihy Spiknutí, která popisuje období, kdy byl Zeman během druhého volebního období ve vážném stavu v nemocnici, se uskutečnil v úterý odpoledne za účasti mnoha známých tváří. Soukup, který avizoval, že pravděpodobně dorazí, se ale neobjevil.

  „Kam bych chodil? Stačilo mi vyjádření jakési nuly jménem Mynářová. Ukázky z té knihy jsou taktéž něco neskutečného. Osazenstvo, jak jsem viděl, bylo vybrané a jsem rád, že jsem tam nešel,“ sdělil Expresu Soukup.

  „Na článkofilku Mynářovou reagovat nebudu. Je to nula,“ dodal rozzuřený magnát, který tak neměl šanci se s Milošem Zemanem po letech udobřit.

  Soukup nebyl pozvaný, špatně si to vyložil, tvrdí Mynářová

  Redakce Expresu kontaktovala také Alex Mynářovou. Moderátorky jsme se zeptali, zdali si myslí, že Soukup na akci nedorazil kvůli jejím výše popsaným vzkazům na sociální síti.

  „Nepřeceňujte mé posty. Dle informací od pořadatelů byl na křest knihy Spiknutí pozván časopis týden, nikoliv pan Soukup. Pan Soukup si to asi jen špatně vyložil,“ vzkázala Mynářová.

  „Autorům knížky ještě jednou gratuluji. Knížce přeji, ať se prodává, ať se dostane k co nejvíce lidem, protože kromě popsání událostí podzimu roku 2021, je asi jejím hlavním sdělením to, že vše nemusí být tak, jak se na první pohled být zdá,“ dodala Alex.

  Fotogalerie