Proč Nohavica odmítl účast na TTMZH? Nechtěl, aby prznili jeho zamilovanou píseň!

1. listopadu 2016

Jak to tak vypadá, Jarkovi Nohavicovi se vůbec nelíbilo, že David Gránský v pořadu Tvoje tvář má známý hlas s písní Mám jizvu na rtu vystupoval. | foto: Facebook/Tvoje tvář má známý hlas/Profimedia

Nedělní vystoupení Davida Gránského coby Jarka Nohavici (63) v pořadu Tvoje tvář má známý hlas vyvolalo mnoho emocí. Většina z nich byla kladných, podle některých ohlasů se však samotnému písničkáři nápad příliš nezamlouval. Dokonce odmítl i účast na zkouškách. Co za tím stojí?

Vysloužil s tím bouřlivý potlesk, dojetí poroty a již druhé vítězství v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Řeč je o Davidovi Gránském, který v neděli zabodoval, když ztvárnil legendárního českého písničkáře Jarka Nohavicu s písní Mám jizvu na rtu.

Mezi stovkami obdivných komentářů na sociální síti se však objevil i takový, který vyvolal mnoho otázek. Jakýsi muž totiž hlásá, že zpěvák byl striktně proti tomu, aby Gránský jeho píseň zpíval.

David Gránský alias Jarek Nohavica v pořadu Tvoje tvář má známý hlas s písní...

David Gránský alias Jarek Nohavica v pořadu Tvoje tvář má známý hlas s písní Mám jizvu na rtu.

„Jak je možné, že pan Gránský vystupoval jako pan Nohavica, i když on sám k tomu nedal svolení?“ Vznesl dotaz muž z Jarkovy rodné Ostravy. Na to přišla velmi rychle zpětná reakce, jestli se o tom s Jarkem bavil, že se takto vyjadřuje.

Na to odpověděl: „Ano, proto by mě zajímalo, jak je to možné.“

Podle jeho tvrzení nešlo zpěvákovi o Gránského, nýbrž o vybranou píseň, ke které má mít Nohavica hluboký vztah a z toho důvodu si nepřál, aby v takovém typu pořadu zazněla.

Tak přesně tento příspěvek vyvolal vlnu otázek, zda to nebylo v rozporu s vůlí...

Tak přesně tento příspěvek vyvolal vlnu otázek, zda to nebylo v rozporu s vůlí Jarka Nohavici, aby píseň Mám jizvu na rtu v pořadu zazněla.

Kontaktovat se nám záhadného muže jménem Grzegorz nepodařilo, proto jsme se obrátili na TV Nova, která nám potvrdila, že písně jsou pořadu propůjčeny od OSA, neboli agentury mající na starosti zastoupení autorů a dalších nositelů práv při udělování souhlasu a licence k užití jejich děl. Souhlasu interpreta tedy není třeba. To však samotnou zpěvákovu nelibost nevylučuje.

Na otázku, proč Jaromír Nohavica nepřišel na pomoc Gránskému při zkouškách, jako například Naďa Urbánková, TV Nova přiznala: „Jsme samozřejmě rádi, pokud původní interpreti souhlasí s účastí v naší show, neboť respektujeme umělce i jejich dílo a oceňujeme jejich pohled na výkon jednotlivých vystupujících. Bohužel pan Nohavica si nepřál být součástí projektu.“

Sám Nohavica prozatím mlčí. Zda-li ticho prolomí, se ještě ukáže.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:35 středa 1. března 2017. Anketa je uzavřena.

  • 41
  • 18
  • 17
  • 13
  • 13
  • 12
Komentáře