Infantilní cviky Jaromíra Jágra: Co na jeho výzvu pro děti říká profesionální trenér?

Dáš to! Tak se jmenuje výzva, kterou Jaromír Jágr zahájil na svém facebookovém profilu. Jde našemu nejslavnějšímu hokejistovi ale opravdu o zdraví české mládeže, nebo se jedná jenom o dobře promyšlený marketingový tah? A co na jeho cviky říká trenér české reprezentace žen pozemního hokeje Karel Frýd?

Jaromír Jágr se rozhodl, že zlepší sportovní morálku české mládeže. I proto umístil na svůj facebookový profil infantilní video s výzvou, kde nabádá všechny děti, aby s ním na dálku cvičily.

Jako první zkoušku si vybral tzv. holubičku, ale ne ledajakou. On i jeho partnerka Veronika předvedli holubičku s lžičkou - tzn, že držíte v puse lžičku, na níž balancujete vejce.

I nám jde o dobrou kondici českých dětí, obrátili jsme se tedy na licencovaného trenéra Karla Frýda, zda je tento cvik dětem vůbec k něčemu, nebo jde jenom o prázdné gesto.

Je hezké, že pan Jágr chce vést děti k tomu, aby se hýbaly. V dnešní době, kdy dítě neudělá ani kotoul nebo nedoběhne jedno kolo oválu, aniž by bylo zadýchané a úplně promočené, je tohle vítaná věc. Děti mají své vzory a hrdiny, ale je důležité, aby byl cvik správně vedený. Sportovci obecně, co se techniky prováděného cviku týče, zaostávají. Jsem zvědavý, jak Jágrem další prováděné cviky budou vypadat a zda i děti odejdou od počítačů a budou je zkoušet,“ říká Frýd, který se správně obává, aby tady opravdu šlo o zdraví mládeže a ne jen o propagaci zaštiťující společnosti.

A jak je na tom samotné Jágrovo provedení holubičky?

Podle mého názoru bude ten cvik pro děti složitý. Koordinační a cviky na rovnováhu obecně děti nezvládají. Jinak noha nemá být propnutá tak, jak to dělá Jaromír. Veronice se holubička povedla lépe,“ míní Frýd, podle něhož je samotná klasická holubička těžká, natož pak s vejcem a lžící v puse, kdy se ještě člověk musí soustředit, aby vše udržel.

Jaký cvik by tedy Frýd pro děti doporučil? „Možná zavřít oči a dát si prst na nos,“ smál se trenér.

Spíš bych začínal se cviky na záda, protože je děti mají ze školy hrozně zrasený. Hrbení nad sešitem a počítačem přináší zdravotní následky v podobě zkrácených svalů, svalovou nerovnováhu, bolesti zad nebo skoliózu. I proto bych nejspíš sáhl po nějakém cviku zad, které se dá provádět třeba ve škole na židli,“ ukončil trenér.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:43 úterý 21. února 2017. Anketa je uzavřena.

  • 44
  • 20
  • 19
  • 14
  • 14
  • 12