Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Youtuber Bosák: Sportovní komentátor nedokáže vydýchat lidi, co mají jiný názor

  Bosák opět pálil do těch, kteří s ním nesouhlasí. | foto: Koláž Expresu

  Jaromír Bosák (53) má nejspíše velký problém komunikovat s lidmi, kteří mají jiný názor než on. Důkazem budiž to, co komentátor České televize předvedl v komentářích pod posledním dílem své talk show na YouTube. K fotbalovému fanouškovi, který velice slušně vyjádřil svůj nesouhlas s Bosákem, se komentátor zachoval arogantně a zbytečně útočně!

  Jaromír Bosák je dlouholetá tvář České televize. Komentuje fotbal a golf. Málokterý sportovní komentátor se u nás těší takové popularitě jako on. 

  Kromě komentování přímých přenosů také píše knihy. Před časem se z něj stal „youtuber na plný úvazek“. Dost možná z toho důvodu, že vysílací práva na drtivou většinu fotbalových zápasů získala konkurenční stanice O2 TV Sport a komentátor tak měl najednou moře volného času. Bosák na YouTube rozjel svůj vlastní pořad Ušák, kam si zve známé osobnosti, a to nejen ty ze světa sportu.

  V posledním díle Ušáku se objevil skalní fanoušek pražské Slavie a zakladatel Tribuny Sever Lukáš Vala, kterého většina lidí zná pod přezdívkou „Strašák“. 

  Bosák, jenž je kritikem takzvaného fanatického fandění na stadionech a často vyjadřuje svůj nesouhlas s používáním pyrotechniky, Valovi kladl také otázky týkající se atmosféry v ochozech. I přestože bylo vidět, že oba dva mají na spoustu věcí odlišné názory, v těch zásadních otázkách se většinou shodli.

  V diskusi pod videem se ale objevil názor jednoho fotbalového fanouška, jistého Ondřeje Lukáče, který vyjádřil svůj nesouhlas s Bosákovým pohledem na fanoušky.

  Přístup Jaromíra Bosáka k fanouškům mě dlouhodobě štve. Já jsem tedy nikdy nebyl žádný velký kotelník, co by připravoval chorea. Přišel jsem si jen zafandit, a když bylo třeba něco podržet, tak jsem pomohl. Dělbuchy a házení pyrotechniky na hřiště osobně taky nechápu, ale v tom hraje určitě roli alkohol a hecování. Chápu ale lidi, co fanouškovstvím žijou, že se chtějí nějak překonat a ozdobit choreo i pyrotechnikou. Sám mám jen dobrý zážitek s naprosto precizně připravenou akcí. Vždycky mě taky překvapí, jak Bosáka rozhodí polonahý fanoušek, co vběhne na hřiště. Říkám si, jak pohodový a rozesmátý musí být život člověka, co mu takováhle hloupá klukovina dokáže zkazit náladu,“ napsal pod videem výše zmíněný fanoušek.

  A tato upřímná slova zřejmě Bosáka pořádně (ale bezdůvodně) zvedla ze židle. Komentátor svému kritikovi zaslal reakci, kterou nelze popsat jinak než jako vzkaz plný arogance.

  „Milý Ondřeji, polonahý blb na hřišti mi náladu nekazí, ale kazí fotbal. V tom je ten problém. A můj přístup k fanouškům? Na rozdíl od vás chodím na fotbal přes čtyřicet let. A vždycky mi bude vadit ten, kdo jde udělat na zápas bordel. Je normální ničit stadion? Je normální, aby klub musel neustále platit pokuty? Je normální lézt z ochozů na hřiště? Je normální hodit pyrotechniku mezi lidi? Jestli si na takovéto otázky odpovídáte ano, pak fotbal jako takový zas tak moc rád nemáte,“ odpověděl Bosák.

  Komentátor přidal poté ještě jeden trochu jízlivý vzkaz a ukázal, že je milovníkem sarkasmu a ironie.

  „No, proč mi vadí, že někdo vběhne na hřiště během zápasu? Vzhledem k tomu, že jste absolvoval náročnější školu než my hloupí novináři, tak byste mohl zapřemýšlet i v tom směru, co by se asi tak mohlo stát, kdyby měl onen pitomec v ruce nějakou zbraň? Stačil by i kámen,“ vzkázal Bosák.

  Když komentátorův kritik poté ve vší slušnosti naznačil, že hvězda České televize jeho příspěvek nejspíše ani nečetla, přešel Bosák opět do protiútoku.

  „Jak to tak vypadá, problém s porozuměním psaného textu je spíše na vaší straně. Kde jste vyčetl, že mi přijde v pořádku, že je v čele svazu Berbr a jemu podobní? Otázka je, jestli lžete, nebo jste jen neinformován. Ale vzhledem k vašemu vzdělání... Najděte si má vyjádření na toto téma, než se příště ztrapníte. Nedokážete akceptovat, že nemáte pravdu, a jiný názor než ten váš je pro vás okamžitě závadový,“ pálil do fotbalového fanouška Bosák.

  Fanoušek Ondřej se poté pokusil Bosáka v klidu přesvědčit o tom, že špatně pochopil jednu jeho formulaci, kterou navíc bral jen jako příklad. To Bosáka ale příliš nezajímalo.

  „Tato diskuse nikam nevede, vy si prostě stále povedete svou a na to já nemám čas. Takže se mějte dobře ve svém světě,“ ukončil dohady komentátor.

  „Tato diskuse nikam nevede, protože vy vždy raději uhnete někam jinam, kde se cítíte silnější v kramflecích, a nemusíte tak obhajovat své předchozí výroky. Mějte se dobře, pokračujte ve skvělém projektu Ušák, a až budete mít chuť diskutovat v celém rozsahu příspěvků, a ne jen formou chytání za slovo a uhýbání před argumenty, budu se na naše zápolení těšit,“ odpověděl mu fanoušek Ondřej, který se už ale odezvy nedočkal.

  Bosákovy podrážděné reakce směrem ke kritikům nejsou žádnou novinkou. Loni v létě, kdy se v Rusku hrálo fotbalové mistrovství světa, komentátor řádil mnohem více. Některým svým haterům vulgárně nadával a ironicky se před nimi vychloubal, že bere více peněz než oni.

  Tehdy byl Bosák kvůli svému chování pod velkou palbou kritiky. Na jednu stranu se ale jeho reakce daly trochu pochopit, jelikož ho tito internetoví trollové uráželi první a hvězda České televize se chtěla bránit. Způsob obrany ale Bosák zvolil hodně nevhodný.

  Teď ale těžko někdo pochopí, proč Bosák takto reagoval, když s ním pouze jeden fotbalový fanoušek nesouhlasil a dovolil si svůj názor velice slušným způsobem vypustit do světa. 

  Zdá se, že Bosákovi dělá doopravdy velký problém diskutovat s lidmi, kteří mají jiný názor než on.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:21 pondělí 29. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   95
  • Super
   21
  • Haha
   16
  • Tvl
   15
  • Cože
   12
  • Sladký
   11