Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  První role po dlouhých letech. Proč Jana Preissová odmítá filmové nabídky?

  Herečka Jana Preissová prozradila, proč již odmítá filmové role. | foto: Ivan Kahún

  Ve svém filmu by ji chtěl mít snad každý režisér, ona ale filmové a seriálové nabídky s díky odmítá. Režisérce Lence Kny se ji ale přesto podařilo přesvědčit, aby si zahrála v jejím filmu Ženská na vrcholu. A právě na slavnostní premiéře v Lucerně poskytla Jana Preissová, která je jinak skoupá na slovo, Expresu jeden z mála rozhovorů za poslední roky.

  Poprvé se ve filmu objevila v roli kadeřnice ve filmu Klec pro dva, do povědomí diváků se dostala až díky hlavní roli ve snímku Rozmarné léto Jiřího Menzela, v němž si střihla roli půvabné provazochodkyně Anny, která byla filmovou partnerkou samotného Menzela.

  Tehdy teprve osmnáctiletá Preissová svým výkonem okouzlila nejen oscarového režiséra a své tehdejší herecké kolegy Rudolfa Hrušínského, Vlastimila Brodského či Františka Řeháka, ale získala si i srdce diváků, podle nichž byla předurčena zářit na filmovém plátně.

  Ona přesto tomuto kouzlu nikdy nepodlehla. Zahrála si sice ve třech seriálech a pravidelně se objevovala v televizních filmech, větší roli přijala až v roce 1994 v historickém filmu režiséra Petra Hviždě Řád.

  A právě tento snímek je důkazem, jaká je škoda, že Jana Preissová filmové role s díky odmítá. Za svůj výkon matky představené získala Českého lva za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

  Nyní přijala roli maminky Anny Polívkové ve filmu Ženská na vrcholu a Expresu řekla, jak to s ní bude do budoucna.

  iDNES Premium

  DOČÍST ČLÁNEK ZDARMA

  Žádné závazky a vyzkoušení zcela zdarma.

  Do 30. listopadu 2019

  Premium

  Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

  „Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  Premium

  Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

  Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

  Premium

  Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

  Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat