Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Dezinformátorka Peterková skončila v nemocnici: Strašně se bojím, vzkázala z lůžka

  Jana Peterková patří k nejhlasitějším šiřitelům hoaxů u nás. | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák/ Ladislav Křivan

  Aby dokázala, že pandemii koronaviru vymysleli jenom světoví mocnáři, slibovala, že bude ve FN Bulovka olizovat kliky a její hlas byl snad na všech protivládních demonstracích k nepřeslechnutí. Bývalá zpravodajka televize Nova Jana Peterková se během posledního roku proměnila za bojovnici proticovidových opatření. Nyní jí ale, zdá se, došly síly. Nepřehlédnutelná blondýnka sama skončila v péči lékařů a svým fanouškům vzkazuje: Trpím ukrutnými bolestmi!

  Pokud se někdo v posledních měsících vyprofiloval jako šiřitel konspiračních teorií, byla to bývalá reportérka nováckých zprav a exmilenka kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra Jana Peterková. Ta od loňského jara na svých sociálních platformách šíří jedno poselství za druhým a brojí proti všem vládním opatřením, která mají šíření epidemie koronaviru alespoň zmírnit.

  „Nikdo už nevěří vašim záhadným nevěrohodným číslům, která se každý den liší o tisíce. Co ti záhadně vyléčení? Kdo je vyléčil? Jak se vyléčili? Tajíte nám snad, že je to obyčejná chřipka? Vyzýváme tuto vládu: Přestaňte lhát občanům této země. Přestaňte z nás dělat pitomce. Nezkurvíme život dětí na jejich dalších čtyřicet let, co mají před sebou, kvůli tomu, že nějaký senior nebo astmatik by mohl umřít,“ hlásala Peterková v průběhu uplynulého roku hned na několika protivládních demonstracích.

  Nyní sama potřebuje pomoc od lékařů, které mnohdy vinila z toho, že průběh onemocnění covid-19 zveličovali.

  „Omlouvám se všem. Už nemohu dále tajit, že jsem v nemocnici a jsem na tom zle a můj zdravotní stav je vážný. Omlouvám se všem, kterým jsem nebrala telefon,“ přiznala Peterková, která přidala i emotivní video z nemocničního lůžka.

  Během živého vysílání popsala, že trpí ukrutnými bolestmi, a přiznala, že ji nejspíše čeká operace.

  „Nejsem tady kvůli astmatu, jsem tu kvůli jiné závažnější věci. Před sedmi dny jsem začala mít ukrutné bolesti, přestala jsem jíst a motala se mi hlava. Zhoršilo se to až tak, že jsem dva dny nemohla vstát ani z postele, a přerostlo to tak, že potřebuji pomoc doktorů. Strašně se bojím, strach je strašně moc... Zlá energie a čistá tma. Se všemi řečmi o lásce, že vše vyléčí, jsem byla až příliš optimistická. Takže bojujte, já musím také zabojovat, je mi to líto, že mi to nejde. Pomoc je to nejdůležitější,“ vyznala se Peterková, která ale nechtěla konkretizovat, jaké zdravotní komplikace ji tíží.

  Nakazila se snad Jana Peterková sama „neexistujícím” covidem-19? To na Twitteru zkritizoval Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost. „Ale copak, Jani? Jak to, že jsi v nemocnici a necháváš se ošetřovat lékaři, o kterých tvrdíš, že jsou vlastizrádci a covidfašisti páchající genocidu? Proč nejsi u Flákance (Lubomír Volný, pozn. red.), aby tě léčil veterinárním ivermektinem? On ten perník v kombinaci s chlastem nebyl dobrý nápad, že jo?“ napsal jí Máca.

  My bychom snad jenom dodali, že přejeme Janě Peterkové brzké uzdravení.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:33 úterý 23. listopadu 2021. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   265
  • Super
   34
  • Tvl
   28
  • Trapas
   25
  • Cože
   8
  • Sladký
   8
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...