Jana Brejchová na svoje narozeniny poslala smutný vzkaz: Už nechci nikoho vidět!

24. ledna 2016

Jana Brejchové oslavila v nemocnici 76. narozeniny. | foto: iDNES.cz

Dvacáteho ledna oslavila herečka Jana Brejchová své šestasedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ale nekonaly. Herečka už totiž druhým rokem leží v nemocnici kvůli úbytku šedé hmoty mozkové a odmítá jakékoli návštěvy!

Fotogalerie

Idol mužů a jedna z nejkrásnějších hereček šedesátých let Jana Brejchová leží už půl roku v nemocnici v Motole. Důvodem není zhoršení jejího zdravotního stavu, ale strach z návratu domů.

Na nemocniční klid si herečka dokonce prý zvykla natolik, že kromě rodiny a nemocničního personálu na svůj pokoj nikoho nepouští.

A jinak tomu podle slov dcery Terezy Brodské nebylo ani na narozeniny.

„Maminka bohužel o žádné návštěvy nestojí. Chce mít svůj klid a pohodlí,“ přiznala nám drobná brunetka s tím, že i když maminku neustále přemlouvá, aby své kamarády z branže přijala, ona to razantně odmítá. „Říká, že neví, co by si s nimi povídala. Prý za celý svůj život byla ve společnosti tolikrát, že je toho přesycená,“ pokračovala.

Nejvíce se podle Brodské o hereččin stav zajímají kolegové Petr Nárožný a Václav Vorlíček, se kterými Brejchová mockrát spolupracovala.

Oba prý velmi mrzí, že si se svou kamarádkou nemohou popovídat nebo se jí jen zeptat, jak se má.

„Hodně se mě na maminku ptají. Touží jí vidět nebo jí jen zavolat, ale ona prostě nechce a já s tím já bohužel nic neudělám. Snažila jsem se jí přesvědčit už mockrát,“ dodala, že s kamarády odmítá mluvit i přes telefon.

A tak se z Terezy stal postupem času poštovní holub.

„Když měla narozeniny, přišlo mi spoustu zpráv. Kamarádi na ní nezapomněli a poslali jí hezká přání. Ty jsem jí přečetla a ona jim skrze mě odpověděla,“ uzavřela.

Své narozeniny tak Brejchová opět prožila v kruhu rodinném. Dostala dort, kytku a spoustu dárků.

Otázkou však zůstává, zda by pro ní nebylo největším darem se znovu nadechnout a žít jako předtím.

Jak se ale zdá, na to si zřejmě musí přijít sama. Jak totiž Tereza přiznala, Janu nelze do ničeho tlačit.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 pondělí 23. května 2016. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 14
  • 12
  • 12
  • 8
  • 5
Komentáře