Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

V Jáklově trháku Jan Žižka si zahraje i přední český herec Karel Roden. Ztvární postavu krále Václava IV. | foto: Instagram

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to přímo hemží hereckou smetánkou. Jak českou, tak i tou americkou. K hvězdám, jako je například Michael Caine či Til Schweiger, se nově přidal i jeden z nejlepších českých herců Karel Roden. Ten si ve filmu zahraje sice nepříliš výraznou, ale zato mimořádně důležitou postavu krále Václava IV.

Režisér Petr Jákl odtajnil jméno dalšího herce, který si střihne roli v jeho chystaném velkofilmu Jan Žižka. A jak se zdá, es má v rukávech schováno požehnaně.

Na place se totiž objevila česká filmová hvězda Karel Roden. Ten si zahrál i v několika zahraničních filmech, o vysoce hodnocených českých snímcích ani nemluvě. Řada z nich se stejně jako Jan Žižka řadí k historickým dramatům, jde například o filmy Lidice či Masaryk.

Příliš mnoho prostoru Roden ve filmu nedostane, zato ale ztvární postavu, která byla v příběhu vojevůdce Žižky mimořádně důležitá. Jde o krále Václava IV.

„Karel Roden byl pro mě naprosto jasná volba už od začátku. Krále Václava IV. jsem si vždycky představoval takhle, vyzařuje noblesu a vznešenost. Navíc je to skvělý herec a má zkušenosti i s velkými zahraničními filmy, což se v mezinárodním obsazení hodí i nyní,“ citoval server iDnes.cz Jákla, který si prý musel volbu obhájit před americkými producenty.

Přední český herec Karel Roden s režisérem Petrem Jáklem.

Přední český herec Karel Roden s režisérem Petrem Jáklem

Král Václav IV. je hodně kontroverzní postavou naší historie. Jde o syna národem milovaného krále Karla IV., po kterém se ale příliš nepotatil. Mnohem více než politika ho totiž zajímaly ženy a alkohol.

Na obhajobu jeho nevalných královských výsledků je alespoň třeba podotknout, že mu koruna připadla v dosti nepříznivých časech, když území Česka zasáhla morová epidemie.

Karel Roden se při natáčení potkal s legendárním Michaelem Cainem. Ten si...

Karel Roden se při natáčení potkal s legendárním Michaelem Cainem. Ten si zahraje postavu lorda Borše.

Jeho přesné vazby na Žižku zůstávají tak trochu záhadou. Žižka totiž působil v bandě lapků, z nichž většina skončila v hladomornách či na popravištích, on sám byl však králem Václavem IV. omilostněn a vzat do jeho služeb. Spekuluje se o tom, že pro krále pracoval jako tajný agent.

Selfie s Michaelem Cainem „ulovil“ i atlet Roman Šebrle, který si v Janu...

Selfie s Michaelem Cainem „ulovil“ i atlet Roman Šebrle, který si v Janu Žižkovi zahraje také.

Premiéra filmu Jan Žižka, jehož rozpočet by měl vyjít zhruba na půl miliardy korun, je naplánována na rok 2020. Roden se v něm objeví po boku velikánů, jako je Michael Caine, Til Schweiger či Ben Foster, který si zahraje hlavní roli Jana Žižky.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:45 15. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  6
Komentáře