Johny, vlastním jménem Jan Tyl, hráčům řekl, že je ze sektoru IT, nicméně tím u nich spíše body ztratil. „Oni si říkali, že takhle prostě ajťák vypadat nemůže, takže mě to spíš ubíralo na důvěryhodnosti,“ řekl expresu Tyl.
Sám přitom není jen tak nějaký ajťák, ale jeden z největších tuzemských odborníků na umělou inteligenci. Jeho firma Alpha Industries se zabývá vývojem digitálních osobností, stvořila třeba digitálního Havla nebo Matyldu, která před volbami kladla politikům otázky v České televizi.
Tyl je oceňovaným mezinárodním odborníkem na umělou inteligenci a tak není divu, že s ní konzultoval i strategii. „Nechal jsem umělou inteligenci zanalyzovat všechny díly Zrádců, co kde po světě běžely a pak následně vytvořit sérii pravidel, podle kterých bych hrál,“ řekl Tyl. Pravidel bylo asi devět a zdálo se, že ze začátku fungovala. „Jedním z pravidel bylo, abych nedával najevo emoce, abych se neprojevoval příliš emočně. Důležité pravidlo bylo, abych se snažil mít přátele jak mezi věrnými, tak zrádci,“ prozradil Tyl.
Pravidel se skutečně držel, nicméně na výhru to nestačilo. „Upřímně jsem měl tuto analýzu jen na počáteční fázi hry. Nečekal jsem, že dojdu nějak daleko. Kdybych věděl, jaký bude průběh, nechal bych si analyzovat i střední hru a koncovku. Hrál jsem to na konci špatně, nezvolil jsem dobrou strategii,“ dodává Tyl.
Podle něj je těžké hru hodnotit z hlediska diváka, situace hráčů je úplně jiná, jak pociťuje na vlastní kůži třeba Jan Tuna. „Dnes to třeba strašně schytává od lidí Tuňák, ale on to měl hodně těžké. O něm všichni dopředu věděli, kým je, že je to novinář, nemohl si hrát na někoho jiného,“ uzavřel Tyl.
Tyla alias Johnyho každopádně vypadnutí ve finále nemrzí tolik jako právě Tunu a celou věc bere s nadhledem. Vrátil se zpět k práci a nepochybně o něm ještě uslyšíme, protože jestli někdy někdo vymyslí umělou inteligenci s lidskými schopnostmi, bude to nejspíš právě on.
Fotogalerie |