Svěrák nepřímo vyvrátil spekulace o sebevraždě: Honza prožíval nejlepší období!

Ve filmu si zahrál i Jan Tříska. | foto: BIOSCOP

Herec Jan Tříska odešel v nejlepší kondici a připraven zahrát dvě velké role. Alespoň to tvrdí Jan Svěrák, který měl tu čest s ním spolupracovat jako poslední. V jeho snímku Po strništi bos totiž exceloval jako dědeček hlavního hrdiny Edy.

Herec Jan Tříska byl podle slov Jana Svěráka v té nejlepší zdravotní kondici a těšil se z nabídek, které mu v poslední době přicházely. Absolutně tedy vyvrátil spekulace o sebevraždě. 

„Je mi líto, že odešel právě teď, kdy měl nabídky na dva další filmy, kdy byl naprosto fit, ve formě, a kdy si mohl zahrát ty intenzivní protivné dědky. Takových rolí pro staré herce je málo,“ sdělil serveru iDNES.cz Jan Svěrák s tím, že Tříska byl sice velmi rázný člověk, ale vzpomíná na něj v tom nejlepším.

„Pustil k sobě málokoho, ale pak ho zase dokázal obejmout,“ řekl Svěrák s tím, že hodně Tříska pochytil od Američanů. Velkou část svého života totiž Tříska strávil za oceánem, kam se rozhodl emigrovat v roce 1977.

Tříska ve svém posledním filmu Po strništi bos.

Tříska ve svém posledním filmu Po strništi bos.

„On měl vůbec tu americkou rozevlátost a obrovské charisma, dokonce i jako starý pán. Měl jsem ho rád jako herce i jako člověka, přestože dokázal být vzteklý. Ovšem vztekal se jen proto, že byl hrozně přísný, především sám k sobě. Byl vždy připraven podat výkon na 110 procent a podobné nasazení, alespoň na sto procent čekal od všech kolem,“ dodal smutně režisér, podle kterého Tříska na Karlův most chodil pravidelně.

„Viděl jsem, jak hladí ten zlatý křížek na Karlově mostě, aby mu přinesl dobrý džob,“ potvrdil tak nepřímo slova Jiřího Mádla, podle něhož před každou velkou rolí nejznámější historický most v Praze navštěvoval.  

Tříska zemřel v noci z neděle na pondělí. Z jeho smrti je zarmouceno celé Česko.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:13 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
 • Super
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat