Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Šťastný v Expertech: Na vnučky nemám zatím dost času. Hlady neumíráme, reklamu odmítám

  Herec Jan Šťastný (57) se na veřejnosti moc neukazuje, o svém soukromí mluví nerad a radši čas tráví se svou početnou rodinou než na společenských událostech. Pro Expres udělal výjimku a pozval ho na generální zkoušku nové komedie Ať žije Bouchon! a před kamerou v pořadu Experti se rozpovídal nejen o práci, ale také o rodinných vztazích, které byly v minulosti dost komplikované.

  Sympatický herec Jan Šťastný působí skromným a příjemným dojmem a není to jen pocit z televizní obrazovky. On opravdu takový je nejen na divadelních prknech, ale také před kamerou, když dělá rozhovor. A těch moc není. Otec tří dětí nerad prozrazuje něco ze svého života světu, proto nemá ani sociální sítě.

  Pro Expres udělal výjimku a byl také velmi upřímný, když jde o téma, které má rád.

  S Janem jsme se potkali na generální zkoušce nové komedie Ať žije Bouchon!, která bude mít premiéru 15. března v Divadle u hasičů, tudíž se musí dodělávat poslední detaily a připomínky režiséra.

  „Neposlouchá se ten režisér příjemně. (smích) Tahle profese nikdy nekončí. Vždycky když zkoušíte novou roli a třeba i jiný žánr než na mé domovské scéně v Divadle Na Vinohradech, toho režiséra prostě musíte poslouchat. Mezi herci se říká, že maminka a režisér mají vždycky pravdu,“ smál se herec.

  Jan právě nacvičuje novou komedii Ať žije Bouchon! Kostýmy hercům připravila návrhářka Martina Pipková Loudová.

  Sám nikdy neuvažoval o tom, že by si stoupl z jeviště za režisérský pultík a své kolegy hecoval k lepšímu výkonu. Zato jeho žena Bára (37) vystudovala režii, takže se těší, že ho jednou bude dirigovat ona.

  Utekl z televize?

  Fanouškům poslední dobou přišlo, že se Jan stáhl z televizních obrazovek. Dobrovolně odešel ze Slunečné a pak se po něm slehla zem. Sám to vidí jinak.

  „Když se neobjevujete třeba v průběžném seriálu, to znamená být dvakrát týdně na obrazovce, vypadá to, že se ta zem slehla. Ale nedávno jsem natočil v České televizi detektivku, která teď běžela. Taky jsem ve dvou epizodách Odznaku Vysočina. Mám před sebou jeden větší projekt, o kterém nechci mluvit, abych to nezakřikl. Ale v té herecké branži je to tak, že jednou točíte a jednou ne,“ dodal herec s tím, že se stále hodně věnuje i dabingu.

  Herec Jan Šťastný byl hostem v pořadu Experti.

  Dostával i nabídky na reklamy, ale ty zatím odmítá, protože by nechtěl být terčem posměšků jako mnozí kolegové.

  „V tomto jsem trošku konzervativní. Vím, že se doba hodně posunula, ale já to hraní v reklamách zatím neberu v potaz, protože by mi přišlo zvláštní, že večer budu hrát Hamleta v divadle, ale předtím jsem běžel v reklamě na prací prášek, nevím, jak si s tím ti lidé mají pak poradit. Ale nikdy neříkej nikdy. Já zatím stojím na té druhé straně. Zatím hlady neumíráme,“ řekl se smíchem Šťastný.

  Druhá ani třetí míza se ho netýká

  Jan je podruhé ženatý a za manželku má mladší herečku Barboru, s níž má syna Ondru (11). Právě proto, že má vedle sebe věkově výrazně mladší ženu, prý se ho žádné „druhé mízy“ netýkají.

  Na generální zkoušce nechyběla ani hercova manželka Barbora. Ta v komedii také vystupuje.

  Šťastný s manželkou a novorozeným synem v roce 2011

  „To mládí, co mě teď obklopuje, je krása. Nemám čas na krizi středního věku, ani jsem na ni čas neměl, protože se mi ty generace tak trošku posunuly. Takže to, co jsem zažíval ve třiceti, zažívám znovu,“ řekl spokojeně.

  Na vnučky nemá moc času

  Herec je otcem tří synů, dvou vlastních, Jana a Ondry, pak má ještě nevlastního syna Marka. A díky dvěma starším synům už je zasloužilým dědečkem. Stal se pyšným prarodičem tří vnuček.

  „Bohužel na své vnučky nemám čas. Nezbývá na ně tolik času, protože to volno, které mám, musím věnovat svému poslednímu potomkovi Ondrášovi. Asi jednou přijde doba, kdy se lehce usadím, pozvu je k sobě na návštěvu a půjdeme spolu krmit třeba labutě, ale zatím jsem pořád v nějakém laufu,“ snažil se to ospravedlnit.

  Přitom by sám chtěl ještě k těm svým synům dceru, princeznu na rozmazlování. Ani manželka by prý nebyla proti.

  K synovi si našel cestu

  Nejvíce ho ale potrápil jeho starší syn Jan, který si před lety vzal z trucu pornoherečku, se kterou má dceru Leontýnku. Jeden čas dokonce prý herec musel za potomka platit alimenty, aby vnučku mohl vídat.

  Teď to vypadá, že se situace dost uklidnila a je na Honzu opět pyšný.

  Herec Jan Šťastný byl hostem v pořadu Experti.

  „Syn se showbyznysu naprosto vyhnul. To jsem rád. On se věnuje byznysu, ale nechci to více konkretizovat,“ dodal Jan.

  Proč by nechtěl, aby nejmladší syn byl herec? Proč nemá rád sociální sítě? Na to se podívejte ve videorozhovoru.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:13 pondělí 17. července 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   56
  • Tvl
   38
  • Haha
   37
  • Sladký
   37
  • Trapas
   35
  • Cože
   33