jít naiDNES.cz

Jak Skopeček skončil v domově důchodců, přišlo se na to náhodou díky Borhyové

Moderátorka Lucie Borhyová zažila pořádný šok. Když totiž se zpěvačkou Hankou Zagorovou před Vánoci navštívila domov pro důchodce Slunečnice, narazila tam na nečekaného obyvatele. Právě tam totiž skončil herecký bard Jan Skopeček.

Ztvárnil desítky rolí a díky svým nezapomenutelným výkonům se zapsal do srdcí nejednoho diváka. Jan Skopeček bezesporu patří mezi stále žijící legendy české kinematografie.

Po smrti jeho ženy Věry Tichánkové, která zemřela začátkem roku 2014, se musel ale přemístit do domova pro seniory. Ačkoliv celý život pracoval, podle jeho slov mu nestačí peníze na vlastní ošetřovatelku.

Za ubytování v domově přesto dá celý svůj důchod, což činí 18 tisíc korun měsíčně. Žijící legenda si přesto nestěžuje. „Daří se mi v rámci možností. Kolegové mě tady často navštěvují a budu s nimi i na Vánoce,“ řekl Blesku Skopeček, který se v domově rozhodně nechová jako VIP klient.

Kdyby se Borhyová nezeptala na nejstaršího člověka žijícího v penzionu, nejspíš by vůbec nezjistila, že tam je také slavný herec.

„Opravdu jsem netušila, že tady pan Skopeček žije. Položila jsem otázku, kdo je tady nejstarší, a tím jsem to zjistila. Pan Skopeček patří mezi mé oblíbené herce, jsem ráda, že jsme se setkali a udělali si na památku fotku,“ svěřila se stejnému deníku Borhyová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:52 20. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  55
 • Trapas
  15
 • Tvl
  14
 • Cože
  11
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat