jít naiDNES.cz

Kde bere tolik energie? Kolegové nestíhají našlapané tempo Jana Přeučila

Jan Přeučil přemýšlí, kde se stala chyba. | foto: Profimedia.cz

Táhne mu na devadesát, měl by nárok na odpočinek a důchod, ale život herce Jana Přeučila (82) je jedna velká jízda. Je natolik vitální, že mu kolegové vůbec nestačí, hraje jako o život, o to víc si užívá, že je zdráv a má vedle sebe mladší manželku Evu Hruškovou (67). Kde bere takovou vitalitu?

Kolegové v jeho věku si užívají života důchodce, odpočívají, mají více času na rodinu, začnou třeba zahrádkařit či chodit na houby. Ale to není případ úspěšného herce Jana Přeučila, který pracuje snad více než kdy předtím.

Momentálně vystupuje v muzikálu Kvítek Mandragory, kde hraje mafiána opravdu geniálním způsobem, až byste mu věřili, že je opravdovým zločincem manipulujícím své okolí. 

Po parketu běhá, tancuje, zpívá, má přednes jako zamlada, až jeho mladší kolegové vedle něj vypadají jako amatéři, co jen předstírají, že hrají. Kde vlastně osmdesátník bere tolik energie a jak to dělá, že nevypadá na svůj věk?

„Každé ráno při probuzení se nejdříve prodýchám, mám na to speciální cvičení, do toho cvičím ‚Pět Tibeťanů‘ a skoro každý den plavu, to mám opravdu rád. A ještě vedle sebe mám Evičku, která se o mě výborně stará,“ prozradil svůj elixír mládí Jan. 

Sám říká, že věk je jenom číslo a on se podle něj řídit prostě nebude. Pracuje na sto procent, tráví čas s rodinou a ještě vyučuje rétoriku. Do hereckého důchodu se Jan Přeučil opravdu nechystá. 

Fotogalerie


Komentáře