Neděle 7. března 2021, svátek má Tomáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Experti: Tatínek nebyl rád, že nemám děti, slavné příjmení Přeučil vymře, prozradil herec

  Kamkoliv herec Jan Přeučil (83) přijde, hned zavládne veselá a optimistická nálada. Byť si sám uvědomuje, jak je dnes divná doba kvůli koronaviru, sám už ho prodělal, nechce roznášet špatnou náladu, když je špatných zpráv kolem nás hodně. Sám se snaží brát život s nadhledem a noblesou sobě vlastní. Jen je mu líto, že jeho slavné příjmení vymře. Proč nikdy neměl vlastní děti? Nikdy se o tom moc nechtěl bavit, ale nyní udělal výjimku.

  Nejdříve se herec Jan Přeučil a jeho žena Eva Hrušková (68) snažili vyhýbat lidem, být opravdu doma a chránit se před koronavirem. To bylo na jaře, pak si řekli, že už se nechtějí izolovat a bát se, kdy chytí koronavirus. Sice patří do rizikové skupiny, kdy může být průběh covidu-19 velmi závažný, nakonec ho ale prodělali bez vážných následků.

  „Je to necelé dva měsíce, co jsme byli na jedné společenské akci, kde si myslíme, že jsme to chytli. Byli jsme pochopitelně v karanténě. Naše praktická lékařka nám dala nějaká antibiotika. Proběhlo to poměrně v klidu, zaplať pánbůh,“ začal vyprávění slavný herec, který si potrpí na džentlmenství a životní optimismus.

  „To mám po svém tatínkovi Františku Přeučilovi, to byl veliký optimista, já jsem to po něm asi zdědil. Protože život běží dál a jistě to brzy odplyne. Je to takový velký zdvižený prst, aby se lidé na celém světě nad sebou zamysleli, nad svým životem, být pokorný, mít rád přírodu, lidi. Jelikož jsem zažil druhou světovou válku, dívám se na tu momentální situaci trošku jinak, jsem vděčný za málo. Ale všechno určitě dobře dopadne,“ dodává herec optimisticky a snaží se všem vlít do žil trochu povzbudivé nálady.

  Přijít měli o deset milionů korun.

  V karanténě se rozhodli zhubnout

  Dokonce se mu povedlo během karantény zhubnout neuvěřitelných deset kilogramů, v době, kdy lidé spíše přibírají, protože musí sedět doma a stres zajídají.

  „My jsme se rozhodli s mojí milovanou Evičkou, že musíme něco shodit. A Evička se domluvila s jednou svou známou, která nám dala jídelníček. Kila jsou dole a je to neuvěřitelný pocit. Dopnu i některá svá saka. Jsem rád, že to Evina tak řídí. Obezita není dobrá, nejen v této době. Nejíme cukr, chleba, rohlíky, jíme hodně zeleniny, žádný alkohol, což já prožívám těžce, protože mám rád sklenku dobrého vína,“ smál se Jan Přeučil, který teď nemůže chodit plavat, proto se rozhodl pro nový sport, nordic walking, což je chůze se speciálními hůlkami.

  Největší životní náboj je pro herce rodina. Uvědomuje si, jaké měl velké štěstí, že potkal na „stará kolena“ osudovou ženu Evu Hruškovou. Svatbou nezískal jen ženu pro život, ale také tři nevlastní syny, které bere za své. Sám totiž vlastní děti nemá.

  Nemá pokračovatele rodu

  Proč vlastně nikdy neměl potomky? Při této otázce se trochu zachmuřil, protože si uvědomuje, že tím jeho slavné příjmení vymře.

  „Někdy jsem o tom přemýšlel. Bylo zajímavé, že můj tatínek mi několikrát řekl: Jeníčku, nemám radost z toho, že nemáme a nemáš vlastní děti, protože Přeučilové vlastně s tvým odchodem odejdou. Což má pravdu, ale já se na to snažím dívat rozumně. Takový je prostě život,“ snažil se to brát s nadhledem.

  Asi si uvědomuje, že děti jsou naší budoucností a bez rodiny se nedá žít. Proto je rád, že vyženil s Evou takovou velkou a veselou rodinu, kterou sám rád baví, a užívá si vnoučat.

  Jan Přeučil a Eva Hrušková se svým synem a jeho partnerkou Libuškou Vojtkovou.

  Jan Přeučil a Eva Hrušková se svým synem a jeho partnerkou Libuškou

  „Když se všichni sejdeme, snažím se dělat zábavu. Jsme spolu rádi, svolávám rodinná setkání. A nejrozkošnější je ta nejmenší Elinka, která vždycky říká: Dědo, klobouk,“ smál se herec při té hezké vzpomínce.

  Co říká na mladé lidi, kteří mají k džentlmenství daleko? Uvidíte ho někdy v teplácích? Jak se stará o vztah s Evou Hruškovou?

  O tom a více ve videorozhovoru, který si pusťte v záhlaví článku.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

  Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 7. března 2021, svátek má Tomáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz