Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a obchodování s bony, za které si ti „šikovnější“ nakupovali nedostatkové zboží ze Západu v Tuzexu. Film Bony a klid (1987) vykresloval atmosféru veksláckého prostředí, kam se z nezkušenosti přimotal mladík z maloměsta, až se stal jeho součástí. Dnes je tomu více než třicet let, co byl snímek natočen. Kam se poděli jeho hlavní hrdinové?
Kristýna Kochánková Expres.cz
  15:30
1/4

Jan Potměšil (52) – Martin

Jan Potměšil v jedné ze svých nejslavnějších rolí

Jan Potměšil v jedné ze svých nejslavnějších rolí

Snad nejvýraznější osud potkal hlavní hvězdu filmu, Jana Potměšila. Jeho sláva prudce stoupala k výšinám, když v roce 1989 utrpěl vážná poranění páteře jako následek těžké autonehody. Lékaři jeho šanci odhadovali na sedm procent. Herec se ale po dlouhém boji vrátil do života, byť navždy upoutaný na vozík. 

Dnes je Jan Potměšil šťastně ženatý, vděčný za život a vychovává dva syny. Herectví se nadále věnuje, ať už na divadelních prknech, nebo ve filmu.

Tomáš Hanák (61) – Hary

Bony a klid, kultovní film z prostředí veksláků

Bony a klid, kultovní film z prostředí veksláků

Tomáš Hanák patří asi k dosud nejčinorodějším hercům, kteří účinkovali ve filmu Bony a klid. Ačkoliv velkou část života sváděl boj s alkoholem, který ho dostal i do finančních potíží, již delší dobu se od „metly lidstva“ drží dál a věnuje se divadlu, filmu i televizi. 

Tomáš Hanák je především neodmyslitelnou součástí divadelního spolku Sklep, z jejichž dílny pochází nesmrtelné kousky.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:30 14. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  49
 • Sladký
  18
 • Haha
  17
 • Tvl
  17
 • Trapas
  16
 • Cože
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat