Odvážných scén a nahoty se tenhle fešák nebojí: Seznamte se, Jan Nedbal!

14. ledna 2021
Herec, Lynč, Tátové na tahu nebo třeba Sestřičky Modrý kód. I když televizní diváci Jana Nedbala (30) už mohli vidět v celé řadě projektů, do širšího povědomí se dostal díky minisérii Božena. Zahrál si milence známé spisovatelky, básníka Václava Bolemíra Nebeského a nebál se ani odvážnějších scén. Jeho fanynky jistě nadchne, že s nahotou nemá problém, rozumí hudbě a zajímá se o výtvarné umění.

I když se chtěl stát záchranářem a vystudoval střední zdravotnickou školu, nakonec ho herectví přece jen dostihlo. Děčínský rodák k němu poprvé přičichl v rámci školního projektu, kdy se rozhodl zkusit své štěstí na přijímačkách na DAMU, kde uspěl a později také absolvoval na Katedře alternativního a loutkového divadla pod vedením Petry Tejnorové.

Poté v divadle Disk účinkoval v inscenacích Erekce srdceDie young!, Kill them all! – The Prague DUB version nebo v Bitvě o Jeruzalém.

Zdravotnická průprava se mu rozhodně vyplatila. Kromě toho, že umí dát první pomoc a neztratí se na sále, se mu know-how hodí při natáčení primáckého seriálu Sestřičky Modrý kód, kde hraje zdravotního bratra Lukáše Hartmana.

O zajímavé role nemá nouzi i díky tomu, že si ho vyhlédl režisér Peter Bebjak. Obsadil ho například do internetového seriálu Skvrna nebo dramatu Herec, které diváky České televize zavedlo do tíživých a v mnoha ohledech dost depresivních 50. let v komunistickém Československu.

„Naštěstí mám už odmalička velmi zvídavou povahu a zbožňuju příběhy, takže i když ani generace mých rodičů toto období nezažila, pořád si leccos pamatují zase od svých rodičů,“ svěřil se v souvislosti s historickou látkou Nedbal.

„Později na vysoké škole jsem se začal již sám aktivně zajímat o historii poválečného Československa, studenou válku, politické procesy a vůbec zločiny komunismu, tak doufám, že smím říct, že jsem představu měl dostatečnou,“ doplnil herec, který teď sklízí vavříny za roli Václava Bolemíra Nebeského v minisérii Božena.

S Annou Kameníkovou, jež ztvárnila českou spisovatelku, měli ve scénáři i pár lechtivých scén. S tím naštěstí Nedbal nemá problém, když na to přijde. Do půl těla se rád svlékne i na pódiu, kromě herectví miluje i muziku a hraje hned na několik hudebních nástrojů.

Když se k tomu přidá fešný vzhled, galantnost a chování prosté manýrů vycházejících hvězd a hvězdiček, je zaděláno na nový český idol, o kterém ještě hodně uslyšíme...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:59 pátek 14. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 22
  • 19
  • 13
  • 13
  • 12
  • 10
Komentáře