Jaký byl Jan Kočka, který zabil na dálnici otce tří dětí? Srdcař i šílenec

Jan Kočka měl život rád a užíval si ho každým douškem. | foto: Facebook Jana Kočky

Jaký byl Jan Kočka mladší, který v pátek ráno svým robustním vozem Mercedes-Benz třídy G zabil otce tří dětí, který zrovna jel s čerstvě naloženým nákladním vozem do práce? Názory na korunního prince kolotočářského klanu Kočkových se různí. Zatímco jeho otec o něm mluví v superlativech, existuje na něj i zcela jiný pohled!

Celé Česko aktuálně žije dopravní nehodou, ke které došlo v pátek ve čtyři ráno na 33. kilometru dálnice D11. Právě tam Jan Kočka (†28) v protisměru naboural do nákladního vozu, v němž seděl Miloslav H. (†28), muž, který s manželkou vychovával tři děti, z čehož poslední se jim narodilo teprve před týdnem.

O nevinné oběti tragické nehody se neví nic, jen to, že ještě ve dvě ráno se svým bratrem nedaleko Prahy nakládal zboží do svého nákladního vozu, ale o viníkovi nehody Janu Kočkovi se toho ví dost. Názory se na něj ale liší.

„Jan byl hodný kluk a srdcař, nebyl to člověk, který by někomu vědomě chtěl ublížit. Nebyl žádný gauner,“ sdělil deníku Blesk zničený otec Jan Kočka starší (51), který deset let po vraždě svého bratra Václava Kočky mladšího nyní přišel i o syna. Jan Kočka starší možná i pod tíhou nátlaku veřejného mínění přiznal vinu svého syna.

„Vypadá to, že nehodu způsobil náš syn, ale o to není náš smutek menší a celá naše rodina soucítí i s rodinou druhé oběti. Jejich smutek je navíc umocněn faktem, že se jedná o člověka, který nehodu nezpůsobil, a tak chápeme jejich obrovský pocit křivdy,“ sdělil Kočka.

Jeho názor se ale diametrálně liší od svědectví člověka, který s viníkem nehody Janem Kočkou přišel do styku.

„Honza nebral nic vážně, ani dopravní předpisy. Z policie měl jen legraci, i po Praze jezdil jako šílenec. Je spíš překvapení, že nezavinil jinou tragédii už dřív. Rychle žil, rychle zemřel,“ vypověděl pro deník Blesk muž z okolí mladého Jana Kočky.

Smrt Jana Kočky mladšího tak rozdělila veřejnost, zatímco pro někoho je ztráta obou mladých životů škoda, podle jiných si Kočka mladší si takovou pozornost nezaslouží, když způsobil smrt nevinného otce tří dětí.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:30 29. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  166
 • Tvl
  43
 • Super
  23
 • Haha
  11
 • Cože
  11
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat