Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Policisté už vypisují pokuty. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák/Ladislav Křivan

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně, což je oblíbené místo Pražanů i turistů plné života dnem i nocí, probíhá právě teď monstrózní rozloučení s Janem Kočkou mladším, jenž zemřel během tragické nehody na dálnici D11, kterou pravděpodobně způsobil a během níž navíc zabil protijedoucího řidiče nákladního vozu. „Jiřák“, jak se místu přezdívá, se proměnil v pohřební cirkus a místní neštve jen to, že si klan Kočkových vydupal uzavření ulice Vinohradské pro svůj průvod, ale že si rozestavěli své luxusní bouráky všude, kde bylo jen kousek místa. Na trávníku, na přechodu pro chodce, na chodníku, na zákazu. Všude tam, kde vás městská policie jindy během vteřiny okamžitě odtáhne.

Jsou to nadlidi? Klan Kočkových si nejenže vymohl uzavření ulice Vinohradské, jedné z nejfrekventovanějších v Praze, to aby jí mohl projet smuteční průvod, jemuž bude vévodit šestispřeží černých koní s vozkou v dobovém kostýmu, ale dokonce zatarasili i celé náměstí Jiřího z Poděbrad.

Ne ale svou přítomností na obřadu, nýbrž svými luxusními vozy! „Jiřák“, jak se mu mezi Pražany přezdívá, je místo, které slouží hlavně kultuře a odpočinku, navíc je to rezidenční místo, zaparkovat tam tedy načerno nebo bez parkovacího lístku je nemožné, ale nejen to, najít volné místo je nadlidský úkol!

Kočkovi a jejich přátelé si s tím ale nedělají hlavu. Své luxusní vozy, mezi něž patří audi, bentley, mercedesy nebo porsche, prostě rozestavěli na trávníky, na zákazy stání, a dokonce na přechody pro chodce.

„Vy jste od tisku?“ oslovila jedna z rezidentek našeho fotografa, který souhlasně přikývl. „Tak to tady vyfoťte, protože normálně tady ihned odtahují a rozdávají pokuty, ale s těmihle auty nic nedělají!“ rozčílila se žena.

Nejde jí nedat za pravdu.

Například luxusní bentley stojí na chodníku u přechodu pro chodce, brání tak v provozu, mercedes stojí na zákazu. Že je trávník u kostela obsypán vozy, to uvidíte sami na fotografiích.

Jan Kočka

SUV audi stojí na „čáře“. Na ceduli je napsáno, že se smí zastavit jen na 15 minut.

Jan Kočka

Vozový park Kočkových parkující na trávě u kostela

Jan Kočka

Luxusní bentley stojí na chodníku a zároveň na přechodu pro chodce.

Lidsky se to asi dá pochopit, ale pokud je smutečních hostů tolik, jednak mohli přijet hromadně v méně autech, mohl se také vypravit autobus, jednak mohli prostě přijet taxíky.

Zdá se ovšem, že tentokrát Kočkovi s frivolním úřadem, který jim povolil uzavření Vinohradské, nepochodí. Na místě už je policie a vypisuje bločky.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:33 9. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  118
 • Trapas
  54
 • Tvl
  25
 • Haha
  21
 • Cože
  16
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat