Navždy utichl hlas Kevina McCallistera! Dabér Kalous spáchal sebevraždu, oběsil se

Český dabingový svět přišel o nezaměnitelný hlas. Mladý umělec Jan Kalous si ve svých devětatřiceti sáhl na život. Dle informací eXtra.cz se oběsil kvůli neustávajícím depresím. Smrt dabéra a herce potvrdil jeho kolega Radek Kuchař.

Jeho jméno ani tvář pro veřejnost příliš známé nebyly, jakmile ale promluvil, ihned se nám vybavil Kevin McCallister z komedie Sám doma nebo malý Simba z pohádky Lví král. Jan Kalous má za sebou opravdu slušný seznam filmů a pohádek, jimž propůjčil svůj hlas, odteď však jinde nezazní. Podle informací eXtra.cz totiž spáchal sebevraždu.

„Je to tak, Honza je bohužel po smrti,“ potvrdil informace eXtra.cz jeho kolega a též dabér Radek Kuchař. 

Kalous se mimo dabing v dětství věnoval také herectví. Objevil se například v seriálu Pojišťovna štěstí nebo Zdivočelá země a zahrál si i v pokračování Arabely. 

V poslední době se věnoval namlouvání seriálů Myšlenky zločince nebo Námořní vyšetřovací služba a občas namluvil i nějaký nově příchozí film. Z těch posledních je to například Labutí princezna: Královská záhada, také jste ho mohli slyšet v Gilmorových děvčatech jako Logana Huntzbergera nebo v Harrym Potterovi coby Percyho, jednoho z bratrů Weasleyových.

Umělec ze světa dobrovolně odešel po dlouhodobých problémech. Dle dostupných informací ho měly trápit deprese, kterých se nedokázal zbavit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:48 29. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  63
 • Cože
  21
 • Trapas
  12
 • Super
  11
 • Haha
  10
 • Sladký
  7
Komentáře