Jackuliak skolil Bartošku a mlátil Morávkovou: Abych radši chodil kanálem!

Dana Morávková v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 dostala od Jána Jackuliaka pořádnou nakládačku. Však taky herec pak chtěl chodit kanálem... | foto: Koláž Expres.cz

Charisma mu upřít rozhodně nelze! I přesto nebo možná právě proto mu tvůrci svěřují hlavně záporné role. O vrahy, psychopaty, násilníky a nejrůznější „vyšinutce“ tak nemá nouzi. Ján Jackuliak (41) si nestěžuje, i když přiznává, že byly chvíle, kdy by si nejradši od základu změnil tvář, aby ho lidé na ulici nepoznávali.

Televize je mocné médium. I když drtivá většina diváků tuší, že jsou televizní filmy a seriály „jen jako“, stejně pak někteří potkají svého oblíbeného hrdinu, který hraje doktora, a prosí ho o lékařskou radu a recept. 

Horší je, když dotyčný hraje třeba vraha nebo násilníka. To pak herec automaticky skončí v kolonce nebezpečných individuí, před kterými je třeba se mít na pozoru. Svoje o tom ví i Ján Jackuliak.

„Zhruba ve 37 letech začaly přicházet záporné role, vrahové, násilníci, blázni, psychopati i inteligentní vrazi. Hodně lidí mi říká, že vypadám jako vrah. Nemám s tím problém. Je to moje práce,“ nechal se slyšet herec, který v Ordinaci v růžové zahradě 2 hraje muže s násilnickými sklony, jenž nezvládá záchvaty agrese. 

Svoje frustrace si vybíjí na své přítelkyni, kterou si zahrála Dana Morávková.

„To, že mě lidi poznávají na ulici a oslovují mě Martynčák, je úplně normální. Když bijete Danu Morávkovou, tak jste v Čechách velmi oblíbený,“ zavtipkoval na konto své role v „Růžovce“ Jackuliak, který je hojně obsazovaný nejen u nás, ale i na domovském Slovensku. 

V obou zemích se pak setkává s tím, že si lidé postavy, které hraje, spojují s ním, a tak ho často mají za arogantního hajzla a pak jsou překvapení, že tomu tak není. 

„Točili jsme seriál Za sklem, kde jsem mluvil s Jiřím Bartoškou, kterého v průběhu hovoru zastřelili, druhý den jsem mlátil Danu Morávkovou, to jsem si řekl, že už jsem zralý na plastiku. Jinak nemůžu v Česku vytáhnout paty z domu,“ smál se herec.

Je každopádně rád, že se ze škatulky záporáků na chvíli vymaní. Kývl na angažmá v další řadě Tvoje tvář má známý hlas, kde ho diváci určitě nepoznají, což se hodí. 

Zvláště když mu útlocitnější divačky spílají za to, že bije tu nebohou Danu Morávkovou, která pak musí do práce chodit s monokly. 

„Už se nemůžu dočkat, moc se na tu příležitost těším, i když je mi jasné, že to bude záhul,“ nechal se slyšet.

Fotogalerie

Komentáře