Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kde byla ochranka? A proč by to bylo nahrané! Rozhovor s bratrem Bendiga a návrhářkou Debbie

  Internet nepřestává řešit páteční moučný atentát, kdy na červeném koberci před předáváním Českých slavíků tvrdě selhala ochranka. Útočník vysypal na zpěváka Jana Bendiga (29) pytel hladké mouky. Podle některých mělo napadení jasný rasistický podtext, moučný mstitel ovšem takovou zprávu sám vyvrátil ve videu, které natočil. To nakonec přesdílel i zpěvák.

  K moučnému atentátu na Jana Bendiga se ale objevují další hlasy kritiky. Podle těch se mohlo jednat o předem plánovanou akci, podobný incident se už totiž stal v zahraničí známé sexbombě Kim Kardashian, po které hodila polohrubou mouku jedna z fanynek během představení jejího nového parfému. Později ovšem vyšlo najevo, že šlo o marketingový tah, který měl přitáhnout pozornost médií. Lidé, kteří tuto teorii zastávají argumentují uniklým videem, na kterém se Bendig s moučným démonem baví v jednom z barů. Podle pachatele a zpěváka se ovšem mělo se jednat o náhodné setkání. Redakce Expresu oslovila i lidi z Bendigova okolí, aby se k celému případu vyjádřili.

  „Celá situace mě při cestě na vystoupení moc rozhodila, celou naši rodinu. Vím, jak moc se Honza těšil, až svůj outfit, na kterém pracoval s Debbie Brown, ukáže na červeném koberci. Nikdo nemohl tušit, že se stane něco takového,“ uvedl pro naši redakci Honzův bratr Marsell Bendig.

  „Sám vlastně nerozumím tomu, kde v tu chvíli byla ochranka, je to obrovská ostuda, že se něco takového může stát na akci jako jsou Slavíci! Nejvíc mě ale mrzí, že mají někteří lidé zapotřebí říkat, že byla celá situace nahraná,“ vyjádřil se herec. Ten zároveň uvedl, že zná Lukáše Rejmona, Honzova partnera a manažera a stojí si za tím, že by nic podobného pro potěchu médií nezinscenoval.

  „Naštěstí se ten dotyčný člověk veřejně omluvil a přiznal celou pravdu. Čas to nevrátí, ale alespoň tak mohl Honza dokázat, že bylo jejich setkání v baru čistě náhodné,“ dodal Marsell Bendig pro Expres.

  „Velice mě mrzí, že se takové věci v dnešní době stávají. Moc dobře vím, kolik let už na sobě Honza pracuje. Je velmi pracovitý, všechno si vydřel. Na ten den se moc těšil a opravdu se na to připravoval. Těšil se, až si oblek obleče. Po incidentu byl hodně smutný a zklamaný,“ sdělila nám zpěvačka Lesley Bikárová, Honzova dlouholetá kamarádka.

  Jan Bendig

  „Přemýšlela jsem nad tím, proč na takových velkých akcích není žádná ochranka venku. Myslím si, že pořadatelé by se měli nad tímto zamyslet pro příště a předcházet takovým incidentům, taková věc se mohla stát komukoli. Každý člověk, který dělá dobře svou práci a chová se slušným způsobem, si zaslouží úctu bez rozdílu rasy, náboženství, nebo orientace. Co mě potěšilo, byla podpora kolegů a kolegyň z branže,“ dodala zpěvačka s tím, že bude vždycky stát s Honzou.

  „Moc mě to mrzí za Honzíka, byla jsem tam a žádný rasistický výkřik jsem neslyšela, takže pochybuji, že by akce měla takový podtext. I pán se vyjádřil s tím, že to nemělo být proti Honzovi, že mu chudák zrovna přišel do rány,“ promluvila pro Expres módní návrhářka Debbie Brown, která celý outfit pro Bendiga vytvářela. Sama zároveň přiznala, že jí incident i vysvětlení útočníka, které podal na videu, přišlo lehce zvláštní.

  „Z mého pohledu se Honza připravoval spolu se mnou a dalšími lidmi opravdu precizně, řešili jsme kostým, příchod, doplňky. Na kostýmu jsme strávili dost času a všechno chtěl mít dokonalé. Hned se odešel převléct, nakonec z toho nebylo vlastně vůbec nic. To mě mrzelo za Honzu. On se na to hrozně těšil,“ dodala Debbie Brown. Jiný názor má další muž ze zpěvákova okolí. Ten v případu podobnost s Kim Kardashian vidí.

  „Mně to připomíná případ Kim. Vím, jak ji Honza miluje. Do případu nevidím. Na druhou srandu si myslím, že Honza je už tam, kde chtěl být a že by tohle neměl zapotřebí, ale fakt nevím. Možné je všechno,“ má jasno vizážista Roman Pokorný alias Roman Makeup.

  Jan Bendig na fotce, na které se převlékl za Kim Kardashian

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...