Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Dvakrát si volali, peníze vložili přes bankomat. Expres má policejní zprávu o falešném útoku na Bendiga

  Z usnesení policie k případu Jana Bendiga (30), které získala k dispozici i redakce Expresu jasně vyplývá, že měla být akce s moukou předem domluvenou akcí, za kterou měl zpěvák útočníkovi zaplatit. Bendig se rozhodnutí policie brání a přes veškerou tíhu důkazů svou vinu popírá. Tvrdí, že za kauzou Moukagate prsty nemá. Co přesně v usnesení stojí si přečtěte ve článku.

  Redakce Expresu získala k dispozici usnesení policie k případu Moukagate. Ten se týká loňského vyhlášení Českého slavíka, kdy zpěváka Jana Bendiga posypal neznámý útočník polohrubou moukou během toho, když pózoval na červeném koberci. Muž měl při tom měl zvolat „Cikáne!“, to se ovšem policii nepodařilo prokázat, protože doložené záznamy kamer byly bez zvuku.

  Z výsledku šetření vyplývá, že si zpěvák s útočníkem několikrát volal, a to ještě před celou akcí. Policie také uvádí, že mu měl zaslat peníze na účet. Kolik měl za provedení akce útočníkovi zaplatit je v dokumentu začerněno, sám Bendig cokoli z toho popírá. Policie se ale případem dál zabývat nebude, podle ní byla totiž celá akce předem domluvená.

  Následující citace obsahují začerněná místa, která nejsou přístupna veřejnosti, nicméně ze sdělení je jasný jejich obsah.

  „(začerněné místo) takto jednal po vzájemné domluvě s (začerněné místo) a s předchozím souhlasem zpěváka,“ stojí v usnesení černé na bílém. Z toho je jasné, že se měl pachatel domluvit se zpěvákem a s největší pravděpodobností i s jeho manažerem.

  „Ze zaslaných informací vztahující se k bankovnímu účtu č. je patrné, že majitelem a jediným disponentem tohoto bankovního účtu je (začerněné místo), který si tento bankovní účet otevřel dne (začerněné místo),“ uvádí policie. Z kontextu vyplývá, že účet byl Bendigův a že s něj byly několikrát zaslány obnosy peněz právě útočníkovi.

  „Dále jsou ze zaslaného výpisu z bankovního účtu mimo jiné patrné následující transakce, kdy dne (začerněné místo) byl proveden vklad na účet bankomatem (začerněné místo) byl proveden vklad na účet bankomatem (začerněné místo) byl proveden vklad na účet,“ píše se dál ve zprávě, z čehož je jasné, že bylo provedeno několik transakcí na účet pachatele.

  Zajímavé je, že už během výpovědi na policii nechtěl Bendig kauzu s vyšetřovateli dál řešit.

  „Uvedl, že mu tímto jednáním nevznikla žádná škoda na majetku, nebyla mu tímto způsobena žádná fyzická či psychická újma na zdraví, celý incident již neřeší, celá tato záležitost je pro něj již „passé“, jen ho mrzí, že mu byl tímto narušen jeho příchod na vyhlášení ankety Český slavík 2023,“ stojí v dokumentu.

  Jan Bendig byl během rozhovoru značně neklidný

  Bendig se k důkazům vyjádřit odmítl, pokud mu bude stanovena pokuta, prý ji zaplatí. Ta může sahat až do výše 50 tisíc korun. Zpěvák si ovšem stále trvá na svém. Policii ze lži přímo neobvinil, nadále ovšem trvá na své nevinně.

  „Já za tímhle nemám prsty, já za tímhle nestojím. Nebudu vám tady nic vysvětlovat, vyřeším to sám se svými lidmi a dokážu, že mám pravdu. Dál se s vámi o tom nebudu bavit,“ uvedl Jan Bendig v pořadu Nový den.

  Kdyby ovšem chtěl proti usnesení podat stížnost, musel by tak učinit do tří dní po jejím obdržení. Zpěvák se zatím vyjádřil jen s tím, že na „tom pracuje.“

  Fotogalerie