Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Honzík by mi nelhal. Umělci dávají ruce pryč od Bendiga. Kdo se ho překvapivě zastal?

  Kauza kolem Jana Bendiga (30) se pomalu začala zvrhávat v hon na čarodějnice, fanoušci zpěváka opravdu nešetří. To ostatně dokázal sám, když sdílel jeden z odporných vzkazů, který obdržel. Kromě moučné kauzy lidé řeší i autonehodu jeho bratra Marsella (25), jedním z mála, kdo za Honzou stojí, je hudebník Jiří Burian (45) alias Kapitán Demo, podle kterého by ale zpěvák nikdy nelhal.

  O Janu Bendigovi se už dlouho nemluvilo tak jako v poslední době. Bohužel to ovšem není z důvodu jeho připravovaného koncertu v O2 Universum, nýbrž kvůli moučné kauze. Zpěvák se totiž nechal slyšet s tím, že se nebude vyjadřovat, dokud neobdrží dopis od policie. Ta vyhodnotila událost, kdy jej na Českém slavíku posypal neznámý pachatel moukou jako předem domluvenou akci. Honza si ale stále stojí za svým. Proti Bendigovi už se obrátila část fanoušků, kolegů i veřejnosti.

  „Jsou věci, které dělá člověk z vypočítavosti anebo z hlouposti, osobně mě to mrzí a je jejich boj, jak se k tomu postaví,“ uvedl třeba pro Showtime Jan Musil.

  „Pokud se potvrdí závěr policie, je to pro Bendiga obrovská ztráta důvěry,“ prohlásil hudební producent Janis Sidovský.

  Jiní ale za Honzou pevně stojí a věří mu. Mezi ně patří třeba Jiří Burian alias Kapitán Demo, který s Janem hudebně spolupracuje. „Je mi to upřímně jedno, já jsem se o tom s Honzíkem bavil a on říkal, že se na ničem takovém nedohodli, takže mu věřím. Moc si nedokážu představit, že by mi lhal,“ má jasno.

  Jan Bendig si teď prochází těžkým psychickým obdobím, před pár dny se mu navíc po cestě z koncertu vyboural bratr. Hlavou rozrazil okénko a skončil v nemocnici. Na sociálních sítích se ale navzdory tomu šíří proti oběma bratrům hejty, nenávistné komentáře míří jak na Jana Bendiga, tak i na mladšího Marsella. Oba se o nevraživé zprávy podělili na Instagramu.

  Teď čelí rasismu: Karma, ty zku*vysyne, vzkazují lidé Bendigovi

  „To je karma, ty zku*vysyne ci*kánskej. Škoda, že jsi v tom autě nechcípl, ale i tak dobrý. Ještě tam měl sedět brácha,“ stojí v jednom ze vzkazů.

  „Snesu hodně, vaše nadávky a další, ale toto prosím ne, to je trošku moc. Jsem šťastný a děkuji tam nahoru, že je brácha v pořádku,“ zareagoval Honza na zprávu.

  „Je mi vlastně líto toho, že nějaký takový člověk, který toto napíše bude mít jednou děti a bude je vychovávat. Takové bezcitné hnusné prase,“ vyjádřil se ke komentáři Marsell.

  Fotogalerie