Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Prostitut David Rajt obvinil zpěváka Bendiga v kauze českých kuplířů: Musel to vědět!

  Věděl Jan Bendig o tom, co se odehrávalo v klubu Escape, kterému šéfoval jeho snoubenec Lukáš Rejmon a on sám tam natáčel jeden ze svých videoklipů? Zpěvák se sice od kauzy distancuje, podle Davida Rajta, který podle svých slov v klubu jako prostitut působil, o tom povědomí mít musel.

  Počátkem tohoto týdne česká justice začala řešit případ, v němž šestice mužů, mezi nimiž je i snoubenec zpěváka Jana Bendiga Lukáš Rejmon, čelí obvinění z kuplířství, které se odehrávalo v dnes již zavřeném Escape baru v centru Prahy, za což jim hrozí od pěti do dvanácti let vězení.

  Největším problémem je, že kuplířství se týkalo i nezletilých prostitutů.

  Ačkoliv všichni do jednoho svou vinu popírají, podle státního zastupitelství se obvinění jako členové organizované skupiny měli dopustit zločinu kuplířství a zločinu obchodování s lidmi.

  „Obviněným osobám je kladeno za vinu, že jako členové organizované skupiny spáchali zločin kuplířství a zločin obchodování s lidmi v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci, či ve spolupachatelství přečin svádění k pohlavnímu styku v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítěte, kdy oba přečiny byly páchány po delší dobu. Trestné činnosti se obvinění dopouštěli v souvislosti se zjednáváním mužů (a to i mladších 18 let) k poskytování homosexuální prostituce,“ sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

  K prostituci dokonce i nezletilých hochů, mezi nimiž byl i prostitut David Rajt, mělo docházet právě v klubu Escape, který vedl Bendigův snoubenec Lukáš Rejmon. A ten nebyl pro zpěváka žádnou neznámou. Právě tam natáčel klip ke své písni Youtube Hvězda a podle Rajta musel vědět, co se tam děje.

  „Pokud tam chodil navštěvovat přítele, musel přece vědět, co se tam děje,“ říká Rajt, jenž dokonce tvrdí, že Bendig nejenže do svého klipu obsadil jednoho z obviněných, Jakuba Rajnece, ale také jednoho z hochů, který se měl prodávat.

  „Pokud vím, je tam jeden obviněný a jeden, co se takto živil,“ sdělil nám Rajt, který v minulosti přiznal, že za celou kauzou stojí právě on, protože se již nemohl dívat, jak majitel podniku a jeho spolupracovníci obchodují s bílým masem.

  „Pracovalo tam pět nezletilých,“ tvrdí Rajt.

  Podle slov jednoho ze zúčastněných měl ale jednat ze msty. Mělo mu vadit, že byl z klubu, kde sám byl v pozici prostituta, vyhozen.

  Jeho touhu po pomstě před soudem potvrdil i bývalý bodyguard klubu. „Byl na černé listině, takže jsem ho nesměl pustit dovnitř. Vyhrožoval, že se pomstí. Byl tam několikrát, chtěl dělat problémy,“ sdělil muž, který v podniku pracoval dlouhých dvanáct let. Podle něj byl Rajt nejproblémovějším tanečníkem klubu.

  Z něj měl být vyhozen poté, co se zjistilo, že je nezletilý a prokazuje se falešným dokladem.

  O pravdomluvnosti Davida Rajta pochybuje i další prostitut z klubu a jeden ze svědků v procesu Jan Gajdoš, který přiznal, že mu jeden z obviněných, Luboslav Arsov, zařídil práci gay prostituta ve Švýcarsku, odkud pochází i majitel klubu Massimo Augusto Scolari.

  Ivanu Arsovovi, což je Luboslavův bratr, musel odevzdávat 45 procent svého výdělku. Ten se přímo v soudní síni ohradil, že chlapcům domlouval pouze masáže a společnost.

  Sám Bendig se ke kauze vyjádřit nechtěl. V minulosti se ale nechal slyšet, že jde o výmysly a za svým partnerem stojí a i nadále bude stát, protože ví, že je do všeho zatažen neprávem.

  Necháme se překvapit, zda soudkyně Kateřina Radkovská nebude náhodou stát i o jeho výpověď. Přece jen měl ke Scolarimu tak blízko, že v jedné z jeho švýcarských vil natáčel s Markétou Konvičkovou svůj další klip.

  Fotogalerie

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Žádný strach z viru, nejsme Čína, krotí vášně hlavní hygienička

  Před sedmnácti lety svět zasáhla epidemie SARS. Viru, který způsobuje náhlý kolaps dýchání. Zemřelo skoro 800 lidí,...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz