Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tady něco nesedí! V čem si Bendig ve svém vyjádření protiřečí?

  Jan Bendig (30) si dal se svým vyjádřením ke kauze mouka poměrně na čas. Po čtyřech dnech konečně prolomil mlčení a veřejně se vyjádřil k obvinění ze strany policie, že zinscenoval útok moukou na svou osobu před předáváním cen ankety Český slavík. Zpěvák si i nadále stojí za svým tvrzením a prý nechápe verdikt policie. V jeho vyjádření však některé věci příliš nesedí.

  „Uznávám to, že jsem zbytečně zalezl do ulity a měl se vyjádřit hned. Ale jsem odjakživa hodně citlivej kluk a to, co se kolem toho rozpoutalo, mě doslova vyděsilo. A musel jsem to nějak strávit a rozkoukat se,“ vysvětlil na úvod Jan Bendig, proč si dal se svým vyjádřením na čas.

  „V pátek odpoledne jsem konečně obdržel policejní zprávu, konkrétně usnesení o odložení věci z důvodu, že ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví ze strany útočníka a je zde důvod pro postoupení věci do správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku. V žádném případě se nejedná o rozhodnutí policejního orgánu o tom, že já nebo někdo jiný měl incident organizovat,“ zdůraznil Bendig s tím, že on a jeho partner Lukáš Rejmon byli vyslechnuti pouze jednou.

  Zarážející ovšem je, že Bendig měl podle svých slov obdržet zprávu v pátek odpoledne. V pátek od 18:00 hod. měl přitom koncert ve Znojmě společně s Lucií Bikárovou a spolu se svým bratrem Marsellem Bendigem (25), který při návratu do Prahy havaroval.

  V tomto případě je nutné podotknout, že cesta do Znojma trvá přibližně tři hodiny, ve všední dny jako je pátek ale může trvat podstatně déle. K tomu se samozřejmě musí počítat s tím, že před koncertem bývá zkouška.

  Záhadné video z baru

  „Stále si stojím za tím, že jsem útok nepřipravoval a nedomluvil a nevěděl o něm. S útočníkem jsem se ohledně údajné přípravy útoku před ani po útoku nesetkal, ani jsem s ním v této věci telefonicky ani jinak nekomunikoval. Stejné závěry ostatně vyplývají i z usnesení policejního orgánu o odložení věci,“ pokračuje Bendig s tím, že s údajným útočníkem poprvé mluvil až po incidentu, kdy se mu omlouval.

  Už v minulosti jsme vás ale informovali, že zpěvák má do baru, kde pracuje zmiňovaný atentátník jménem Lukáš, chodit pravidelně. Na instagramovém profilu Intelektuální elita se navíc objevilo video z baru, kde si Bendig vesele připíjí v klubu právě se stejným člověkem, který na něj zaútočil na červeném koberci.

  Toto video měl umístěné na svém facebooku útočník, který na sociálních sítích vystupuje pod jménem Vlk Luk Proch.

  Jan Bendig a jeho přípitek s barmanem. Muž za barem má být „pan mouka“.

  „Tohle je moje verze příběhu, moje pravda, která má ještě spoustu detailů, ale těmi vás už nechci zatěžovat,“ dodal na závěr Bendig s tím, že se mu stala křivda a je mu líto, že je pro mnohé za lháře a podvodníka. I z tohoto důvodu se rozhodl bránit a využít možnost právního zastoupení.

  Omluvil se také všem svým spolupracovníkům, přátelům, fanouškům i televizi Nova za to, že jsou kvůli tomuto incidentu veřejně lynčováni. Zpěvák navíc poprvé nechal otevřené komentáře, jen poprosil o slušné vyjadřování kvůli menším dětem.

  Fotogalerie