jít naiDNES.cz

Karel Vágner syna ve StarDance nepodpoří, ale trému má za něj. O jeho účasti se dozvěděl z novin

Bývaly doby, kdy si nebyli tak blízcí, dneska je ale vše jinak. Jakub Vágner a jeho slavný tatínek Karel dokonce již spolu i vyrážejí na ryby. I tak ale nejslavnější český rybář svému otci neříká vše. O jeho účasti ve StarDance se dozvěděl z médií.

Není žádným tajemstvím, že si Karel Vágner pro svého syna Jakuba přál zcela jinou kariéru. Toužil, aby byl stejně jako on kontrabasista.

To ale nebyl Jakubův sen, a tak ve třetím ročníku opustil konzervatoř a vydal se do Austrálie, kde si vyšlápl vlastní cestičku. Ačkoliv mu to měl jeho tatínek dlouhé roky za zlé, dneska spolu mají perfektní vztah.

„Já jsem v něm viděl kontrabasistu. On odešel z konzervatoře ve třetím ročníku, kdy hrál sonáty, které já hrál až ve čtvrtém. On hrál velmi dobře. Jednoho dne ale řekl, že si jde za hlasem svého srdce. Půjčil si od babičky na letenky a odletěl do Austrálie,“ zavzpomínal Vágner, podle něhož je jeho syn předurčený k tomu být úspěšný.

„On je takový. Když ho něco osloví, zakousne se do toho a snaží se být dobrý. Jako sportovec, rybář a člověk,“ vysvětlil nám hudební producent, který nám i prozradil, jak se dozvěděl, že jeho syn bude účinkovat v aktuální řadě StarDance.

„Já jsem se vracel z Kréty, kde mám druhý domov, protože má žena je poloviční Kréťanka. Přiletěl jsem do Prahy na letiště, koupil jsem si noviny a dozvěděl jsem se, že je Jakub ve StarDance,“ prozradil Vágner, který to sice svému synovi nemá za zlé, nemyslí si ale, že věděl, do čeho jde.

„V životě jsem ho neviděl tancovat a absolutně pochybuju, že to někdy viděl, protože je neustále na rybách nebo v džungli,“ dodal hudebník s tím, že ačkoliv mu drží palce, zatím ho živě tančit neviděl. A nemyslí si, že uvidí.

„Chodit tam nebudu. Když jsem hrál, v životě jsem nepoznal, co je to tréma. Když ale jde o děti a jejich činnost, mám trému vždycky,“ vysvětlil Vágner, který si výkony svého syna zpětně pouští ze záznamů.

„Já tanci nerozumím, ale jako laikovi se mi to líbí,“ uzavřel Vágner s tím, že sice nemůže říct, že je šťastný, že z jeho syna není úspěšný kontrabasista, je ale šťastný, že si splnil svůj americký sen.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat