Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Syn Karla Svobody a Venduly: S máminým manželem jsme kamarádi, tátovu hudbu neposlouchám

  Narodil se jako vymodlené miminko geniálního skladatele Karla Svobody (†68) a jeho ženy Venduly, kteří přišli o milovanou dceru Klárku v jejích čtyřech letech. Jakub (14) měl stmelit jejich manželství a opravdu načas přinesl do jejich života světlo a opět dětský smích. Bohužel se jeho táta rozhodl pro dobrovolný odchod z tohoto světa. Jeho maminka nakonec našla štěstí v náručí mladšího partnera Josefa Pizingera (32). Jaký vztah k nevlastnímu tátovi má? Jak vychází se svými staršími sourozenci Petrem a Janou?

  Při pohledu na pubertálního chlapce Jakuba Svobodu byste jen těžko přehlédli podobné rysy se zesnulým tátou Karlem Svobodou. Čím je tento pohledný chlapec větší, tím více se začíná podobat mamince, něžné Vendule Svobodové.

  Z tatínka má ohromné oči a nepřehlédnutelně husté obočí. Jinak je chováním prý zdaleka jiný než geniální skladatel.

  „Zpívání mě vůbec nebaví. Živit bych se tím nechtěl. Vlastně ani nevím, co bych chtěl dělat. Jinak nápad, abych veřejně vystoupil, byl mojí mamky. Udělal jsem to jen kvůli ní a taky věcem, co mi za to s Pepou slíbili,“ nechal se slyšet před pár lety po vystoupení pro Kapku naděje

  Upřímný Jakub si s ničím nebere servítky. Ani se nebojí přiznat, že tátovy písně ho zrovna nerajcují. Má radši jinou muziku.

  „Ty se mi fakt nelíbí. Vůbec. Mám rád Guettu a Aviciiho,“ přiznal chlapec, který si sice v životě už něco „užil“, ale je šťastný, že si maminka našla Josefa Pizingera. Konečně má pravý mužský vzor.

  „Pepa si na jeho náhradního tátu nehraje, jsou kamarádi a oslovují se jmény. Pepa je pro Jakuba vzor skutečného chlapa. Dostává od něj úkoly, které se snaží splnit, chodí spolu do lesa, sekají dříví, stanují, jezdí na motorce, baví se jako dva rovnocenní chlapi,“ řekla Pizingerová v rozhovoru pro Blesk.

  Přece jen to má pro ni jeden háček. „Občas je mi líto, že mě přehlíží, protože jsem ženská, ale na druhou stranu Kuba zažívá skutečné dětství,“ dodala s úsměvem Vendula.

  Vztahy se sourozenci nemá dobré

  Bohužel takto idylické vztahy nepanují s jeho nevlastními sourozenci z prvního manželství Karla Svobody. I když o něm neřeknou nic špatného, nemají potřebu se s ním vídat, povídat si o tátovi nebo vzpomínat. Jakubův otec se zastřelil, když mu byl rok a půl.

  Petr se svou ženou Lucii a synem Ferdinandem.

  Petr Svoboda bratra Jakuba vyškrtl nejen z dokumentu, ale i ze života.

  Sourozenci by v jeho životě měli hrát jednu z hlavních rolí, spojují ho s rodičem, jehož neměl možnost poznat, ale neshody Petra Svobody s jeho mámou Vendulou jsou tak silné, že překryjí i sourozeneckou lásku.

  Petr dodnes viní Vendulu z toho, že se Karel zastřelil, což si vdova nenechává líbit. Nevraživost došla tak daleko, že ji Svobodův nejstarší syn nepozval ani na dokument o jejím manželovi. 

  Starší bratr ho vyškrtl z dokumentu

  „Moc spolu nekomunikujeme. Dokument není o Vendule, je o mojí rodině. O první rodině, ona není součástí toho příběhu. Je o mojí sestře, která tam hraje významnou roli, možná mě zmlátí, až to uvidí,“  řekl Petr Svoboda v rozhovoru pro Expres.

  Malý Jakub se hodně podobal tatínkovi Karlu Svobodovi.

  Malý Jakub se hodně podobal tatínkovi Karlu Svobodovi.

  Dokonce se ani Jakub nepodílel na dokumentu o jejich otci, Petr Svoboda ho nakonec vymazal. Natočil vzpomínky na otce jen tak, jak si ho pamatuje z dětství on sám a jeho sestra Jana.

  „Já bych se ho neměl na co ptát. Dělám dokument o začátku otcovy kariéry až po dobu, kdy umřela má maminka. Pro mě jsou to šťastná léta. I pro tátu to byla šťastná léta,“ popisuje Svoboda.

  Karel Kubu miloval, proto bylo nepochopitelné, že se zastřelil.

  Karel Svoboda s Jakubem

  Bude mít nového sourozence

  Kuba se teď může těšit na nového sourozence. Jeho maminka nedávno prozradila, že na podzim bude rodit. Jestli bude mít sestřičku, nebo bratříčka, to se ještě neví, ale už teď se celá rodina nemůže dočkat, až miminko bude na světě.

  Vendula oznámila, že budou čtyři.

  Vendula oznámila, že budou čtyři.

  Snad si Kuba konečně bude moci užít, sice v pubertě, mladšího sourozence, s nímž se bude vídat, hrát si, povídat, mamince pomáhat s hlídáním. Zkrátka to, co mu starší sourozenci prozatím nedali.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz