jít naiDNES.cz

Lavi i seriál Vyšehrad z něj udělali hvězdu! Přitom byl Jakub Štáfek díky Ulici herec na odpis. Čím to?

Jakub Štáfek má slušně rozjetou kariéru. | foto: Koláž Expresu

Jakub Štáfek překročil svůj vlastní stín. I když se předpokládalo, že po vzoru jiných dětských hvězd bude vrcholem jeho herecké kariéry role Matěje Jordana z nekonečného seriálu Ulice, on dokázal, že má české kinematografii opravdu co nabídnout.

Ačkoliv to ještě před časem vypadalo, že je Jakub Štáfek vyřízený a poté, co se zprotiví scénáristům Ulice, o herecké angažmá nezavadí, on dokázal, že je v něm víc talentu, než mnozí předpokládali. Již v roce 2009 totiž režíroval svůj první studentský film Rozsvěcet se nevyplácí, ve kterém si zahráli Jan Přeučil, Aneta Krejčíková, Jana Birgusová nebo Patricie Solaříková.

Tím ale jeho snaha o režii neskončila. A dosavadní vrchol jeho jak herecké tak i režijní kariéry přišel s internetovým seriálem Vyšehrad, ve kterém si Štáfek nejenže zahrál ústřední postavu problémového fotbalisty Juliuse Lavického, ale celý seriál dokonce i režíruje.

A i když si Štáfek zahrál epizodní role ve filmech Vejška, Probudím se včera nebo Padesátka, jeho doménou jsou hlavně seriály.

Kromě Ulice a Vyšehradu se již od 16. ledna bude objevovat v novém nováckém kriminálním seriálu Specialisté, ve kterém si po boku Davida Prachaře, Zuzany Kajnarové a Marka Adamczyka zahraje ambiciozního vyšetřovatele, který chce páchat dobro a brát spravedlnost do vlastních rukou.

Seriál je nabitý akcí, myslím, že se diváci mají na co těšit. Natáčení je poměrně fyzicky náročné a vzhledem k tomu, že většina scén se odehrává v exteriéru, občas to díky počasí není vždy úplně příjemné,“ svěřil se Štáfek, který se tak opět ukáže v nové herecké pozici.

Po nudném Jordánovi, floutkovi Lavickém si Štáfek střihne roli drsňáckého policisty, kde se opět objeví po boku Davida Prachaře, který hraje šéfa vyšetřovacího týmu.

Vedení Novy si od Specialistů slibuje po úspěších Kriminálky Anděl a Policie Modrava velmi mnoho, a tak se zdá, že Štáfek má štěstí jenom na úspěšné projekty. Po nejsledovanějším seriálu Ulice, který z něj přes noc udělal dětskou hvězdu a jeho vlastním projektu Vyšehrad, nyní spojil své jméno se seriálem, který bude úspěšný už jenom proto, že je z policejního prostředí. Právě tato tématika je totiž po seriálech z nemocničního prostředí v Česku druhou nejoblíbenější.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:33 4. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  65
 • Trapas
  24
 • Tvl
  21
 • Haha
  16
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat