Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jakub Štáfek, hvězda ringu: Prohru Vémoly jsem tušil, neznámí lidé mě vyzývají k zápasu

  Herec Jakub Štáfek (29) si nedávno odbyl velmi vydařenou premiéru v kleci. Poté, co „vypnul“ Slováka Petera Benka, mu na galavečeru Oktagon 15 aplaudovala vyprodaná O2 aréna. „Krásný pocit,“ culí se herec, kterého v posledních letech bojové sporty hodně chytly. Čeho chce v MMA dosáhnout a co na jeho přerod v drsného fightera říká jeho nová přítelkyně? To představitel fotbalového jelita Julia „Laviho“ Lavického prozradil v rozhovoru pro Expres.cz.

  V mládí hrál Jakub Štáfek za pražskou Spartu, které dnes drží palce jako oddaný fanoušek. Tím, že začal trénovat na svůj první MMA zápas v životě, musel fotbal trochu stranou. Přesto ale Štáfek přiznává, že nedá dopustit jak na svůj oblíbený sport, tak na milovanou Spartu, které se v posledních letech vůbec nedaří.

  „Bojové sporty mě poslední dobou baví moc, věnuji se jim intenzivně. Na fotbal ale nedám dopustit, radši si ho zahraji za náš Real Top Praha, než abych se na něj koukal. Sleduji dění, když mám čas a můžu, chodím na Spartu, ale je to takové složité období i v rámci našeho sparťanského fotbalu,“ rozpovídal se Štáfek.

  Rosický nemá koule?

  Fotbalová Sparta, které Štáfek fandí, před časem ohlásila velkou změnu. Z vedení odešel u fanoušků velmi neoblíbený generální ředitel Adam Kotalík. 

  Významnou část jeho kompetencí přebírá sportovní ředitel a ikona klubu Tomáš Rosický. Štáfek z této změny nadšením do nebe neskáče.

  „Hodně sparťanů to vítá. Já jsem ale obezřetný v tom, že některé větší pravomoce přepadly na Tomáše Rosického. Uvidíme, jak se s tím popasuje. Asi je to dočasné. Je otázka, kdo další nás tam místo Kotalíka čeká. Můžeme se radovat a pak zjistíme, že je to ještě větší průser. Jsem střízlivý a nebudí to ve mně žádné velké emoce,“ říká mladý herec.

  Většina sparťanů Tomáše Rosického vnímá jako spasitele. Štáfek zatím neví, co si o jeho manažerských schopnostech myslet.

  „Zatím si ten názor tak nějak utvářím. Samozřejmě ho respektuji, je to persona. Nicméně já mám obecně rád lidi, kteří mají větší koule,“ překvapil Štáfek, kterému se například nelíbily některé Rosického kroky, jako například výběr kouče Jílka.

  Budu tichá voda, co břehy mele. Reinders je hrozně inteligentní

  Za přerodem z herce či fotbalisty na MMA zápasníka stojí jednoznačně i uznávaný trenér André Reinders, který je manželem modelky Hany Mašlíkové. S ním si Štáfek vyloženě sedl.

  „Sešel jsem se s více lidmi, André i jeho gym na mě působili nejlépe. Potkali jsme se na kafi, byl hrozně fajn. Není to blbý kluk, je to hrozně inteligentní člověk, ač se to někomu nemusí zdát, tak to je,“ pravil herec, který k Reindersovi stále pravidelně dochází na tréninky.

  André Reinders se raduje z vítězství svého svěřence Jakuba Štáfka.

  Konkrétní cíle ale Štáfek v MMA zatím nemá. „Já budu taková tichá voda, která břehy mele. Budu se tomu pasivně věnovat dál a třeba jednou... Uvidíme,“ říká.

  Tušil jsem, že Vémola prohraje. Zápasit s ním? Jste blázni!

  Expresu poté Štáfek okomentoval „zápas století“ mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Na rozdíl od většiny lidí v O2 aréně Štáfek nebyl výsledkem příliš překvapený. Vítězství slovenského bijce očekával.

  „Tušil jsem, že vyhraje. Hrozně mě překvapil na tom vážení. To bylo monstrum. Myslím si, že i Karlose překvapilo, co se tam před ním svléklo za netvora. Mě na tom Attilovi bavilo, že on se odstřihnul od sociálních sítí a oproti Karlosovi mohl překvapit. Karlos si na sebe upletl hrozný bič a byl pod velkým tlakem. Je smutný, co se potom rozjelo za mašinerii haterů, to si Karlos nezasloužil. Je ale pravda, že je mu dokola omíláno, že by mu pokora neuškodila. Na druhou stranu on ale úctu a respekt k soupeři měl, má a mít bude,“ míní Štáfek.

  Po galavečeru Oktagon 15, kde Štáfek zazářil, se objevilo mnoho nepříliš soudných fanoušků mladého herce, kteří na sociálních sítích tvrdili, že by Štáfek mohl porazit i Vémolu. 

  „Jste blázni? Je to úplné bláznovství a z mé strany by to bylo tak strašně troufalý. Šel jsem proti klukovi, který se tomu věnoval dva roky a já to dělal pár měsíců. Proč bych měl chodit proti někomu, kdo tím žije už několik let a má skalpy, jaký má. Je to bizár,“ říká herec, který další spolupráci s organizací Oktagon MMA nevylučuje. 

  Na Facebooku mě vyzývají neznámí lidé

  Další soupeř je v tuhle chvíli pochopitelně neznámý, na sociálních sítích už se ale množí vyzyvatelé.

  „Mám spoustu nabídek na fight s neznámými lidmi, kteří by si na mně chtěli udělat jméno. Chtěli by jít se mnou v 77, v 70, klidně v 84, ať přiberu do 90. Vůbec na to neodpovídám,“ svěřil se herec.

  Jakub Štáfek promluvil o svém zápase v O2 aréně.

  Přítelkyně měla strach, nakonec mě podpořila

  Před časem se v médiích objevila informace, že Jakub Štáfek má novou přítelkyni. Herec, který velmi nerad mluví o svém soukromí, Expresu přiznal, že se o něj jeho nová láska bála.

  „Mám nějakou dobu už milou, nevím, proč to ty lidi zajímá. Pochopitelně nějaký strach měla, ale asi mi věřila. Nepřenášela ten strach na mě, aby mě nějakým způsobem nerozhodila,“ řekl na závěr Štáfek, který již brzy vyšle do světa film, který bude pokračováním úspěšného seriálu Vyšehrad.

  „Lavi se bude dál snažit vypořádat se svojí sportovní kariérou. Dojde k posunu. Zároveň bude řešit hodně svých osobních problémů a takových těch věcí ze života... Ženský, třeba děti, třeba nějaké svatby. Jelito to bude stejný, ale i Lavi dospívá a třeba zmoudří,“ prozradil Štáfek, který ale zatím neví, kdy bude mít film premiéru v kinech.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pondělí 23. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   120
  • Cože
   57
  • Haha
   56
  • Trapas
   56
  • Sladký
   54
  • Tvl
   50
  Vybrali jsme pro vás

  Život ve slevě. Drahota vede mámu samoživitelku k zoufalým akcím

  Premium Davem lidí proplouvá nenápadná žena s červeným deštníkem v obnošené bundě. Očima skenuje výkladní skříně obchodů. Pak...

  Pavel Kolář: Naše mechanismy zajišťující přežití jsou deformovány blahobytem

  Premium Přisuzují se mu až zázračné schopnosti. Mnoha lidem totiž dokázal pomoci od zdravotních potíží. Ať už šlo o české...

  Manažer reprezentace exkluzivně: o konci trenérů a proč dostal funkci u záchodků

  Premium Byl první, kdo trenérům reprezentace už během října navrhl: „Neskončíme?“ Dopálila ho hořká atmosféra a nedůvěra...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz