Jakub Prachař se netají tím, že je dlouholetým fanouškem Slavie a vztah ke klubu má podle svých slov doslova rodinný. „Můj děd zde léta hrdě předsedal. Slávistické noviny mi chodily dřív, než jsem se narodil. Fandí můj táta, já, můj bratr a celá naše rodina,“ napsal ve svém obsáhlém vyjádření.
Známý herec zároveň připustil, že sobotní události podle něj poškodily obraz klubu, který se dlouhé roky snažil odlišovat od nejvyhrocenějších fanouškovských excesů. „To, čím se Slavia mnoho let odlišovala, zmizelo během jednoho večera. A bude trvat, než se všechno napraví,“ uvedl. Silná slova přidal i ve chvíli, kdy popsal vlastní pocity po derby. „Šel jsem včera po ulici a styděl jsem se,“ přiznal Kuba otevřeně.
Prachař zároveň odmítl jednoduché hledání jediného viníka. Celou situaci přirovnal k pádu letadla, za nímž podle něj nikdy nestojí jen jedna chyba, ale souhra více okolností. Právě to podle něj platí také pro aktuální dění kolem Slavie a emocí, které derby rozpoutalo.
Prachařův vzkaz fanouškům Slavie
Přesto se nesl jeho vzkaz i v usmiřovacím duchu. Fanoušky vyzval, aby nezapomínali, proč Slavii milují, a nenechali se strhnout atmosférou nenávisti a agresivity. „Hrubne naše společnost a svět kolem nás. Tak se nenechme. Ať žije Slavia,“ zakončil Prachař svůj příspěvek.
Derby mezi Slavií a Spartou znovu rozvířilo debaty o chování fanoušků, atmosféře na stadionech i rivalitě mezi oběma pražskými kluby. Vyjádření Jakuba Prachaře mezi fanoušky rezonuje právě proto, že nepřišlo od sportovního funkcionáře, ale od známé osobnosti, která se ke Slavii dlouhodobě hrdě hlásí.
Fotogalerie |





11
19
11
10
28