jít naiDNES.cz

Prachař o svém herectví: Dvacet let hraju stejně! Sebekritika?

Jakub Prachař si rolí čerta splnil herecký sen. | foto: Fénix Film /Vojta Resler

Patří sice mezi nejobsazovanější herce a o práci rozhodně nemá nouzi, o svých hereckých schopnostech nemá ale příliš velké mínění. Ba naopak! Když dojde řeč na řemeslo jeho předků, je hvězda nové pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny Jakub Prachař více než sebekritický.

Jeho dědeček byl geniální Ilja Prachař a bravurními herci jsou i jeho otec David Prachař a maminka Dana Batulková, proto když se Jakub Prachař rozmýšlel, jakou cestou se vydá, nebylo jiného zbytí. K showbyznysu totiž přičichl poprvé ve čtyřech letech, když se objevil v Manéži Bolka Polívky. O deset let později si zahrál v krátkometrážním televizním filmu Jana Hřebejka Past a bylo jasno, že i z něj bude herec.

Přesto o svých dovednostech nemá valné mínění. „Já mám výhodu, že hraju dvacet let pořád stejně. Zatím to ale stačí. Hraju standard ze zajištěné obrany a občas dám hlavičku. Nedávám ale mnoho gólů. Spíš tvořím hru. Moje herectví je tak jednostranné a placaté, že je pořád stejné. Je to jako český fotbal. Dá se na to dívat, ale jenom v určitých momentech,“ vysvětluje Jakub, který si podle svých slov díky angažmá v Troškově pohádce Čertoviny splnil všechny své herecké cíle.

„Hlavním důvodem bylo Cimermanovo desatero. Já jsem si splnil všech devět bodů a chyběl mi devátý, a sice, když hraješ čerta, nezapomínej, že máš ocas. Nyní mám to desatero splněné, a tím jsem završil svou filmovou a televizní kariéru. Kdyby přišla zubatá, můžu říct, že mám splněno a nemusím se smrti bát. Vše, co jsem měl dokázat, dokázal jsem. Kruh se uzavřel. Navíc jsem si vždycky přál točit se Zdeňkem Troškou,“ vysvětlil Prachař.

Je jeho výkon opravdu tak bídný, nebo je sebekritický zbytečně? To uvidíme již 4. ledna, kdy film přijde do kin.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:00 18. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  7
 • Super
  6
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
Komentáře