Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prachař u soudu s Hanychovou: Psychopatka a alkoholička, zaznělo na chodbě po jednání

  Zatímco k březnovému soudu dorazila jen Agáta Hanychová (39) a Jakub Prachař (40) poslal pouze svého advokáta, tentokrát si bývalí manželé role obrátili. Jakub zpočátku působil v dobré náladě, během přestávek měl ovšem velmi plamenné projevy na chodbě. Když horlivě diskutoval s obhájci, tak z jeho úst zazněly velmi zajímavé informace a silné výroky, které slyšeli všichni kolem. V soudní síni to byl přitom Jakub, kdo se mohl radovat, protože soud rozhodl v jeho prospěch a Prachař konečně docílil svého.

  V úterý dopoledne se před soud znovu vrátil spor exmanželů Jakuba Prachaře a Agáty Hanychové, kteří se už delší dobu nemohou shodnout na výchově dcery Mii.

  K soudu tentokrát z obou zmiňovaných dorazil pouze Jakub. Přišel celý v černém a v doprovodu svého obhájce. Agáta za sebe poslala právničku, na Instagramu pak sdílela fotku svého syna Kryšpína před ortopedickou klinikou, kde ho čeká operace.

  Prachař zpočátku působil v dobré náladě. Zhruba po dvaceti minutách jednání za zavřenými dveřmi ale následovala krátká přestávka, během níž měl Jakub několik velmi plamenných projevů.

  „Alkoholička a psychopatka... Vydělává 600 tisíc měsíčně. Mělo by to mít nějaké morální hranice. Jste zatvrzelý. To jsou fakt nesmysly, já budu posílat 25 tisíc,“ zaznělo například na chodbě. Není samozřejmě jisté, zda výše uvedené silné výroky měly mířit na Agátu.

  Jakub Prachař u soudu

  Během jedné z přestávek se na chodbě také řešilo vzdělání malé Mii. Z toho, co Prachař s právníky řešil, je zřejmé, že zatímco Agáta pro svou dceru preferuje suchdolskou základní školu, kam chodí i syn Kryšpín, Jakub jako lepší variantu vidí gymnázium.

  Jakub Prachař u soudu

  Zhruba dvouhodinové jednání se opět uskutečnilo bez veřejnosti a novinářů. Vyhlášení rozhodnutí soudu už ale bylo veřejné a v celém znění ho tedy slyšeli i reportéři Expresu.

  Kromě přerozdělení péče o dceru Miu, na němž se Jakub s Agátou už nedávno shodli, rozhodla soudkyně také o novém nastavení výživného. Agáta se před časem v podcastu s Ornellou Koktovou nechala slyšet, že Jakub na svou dceru platí pouze 10 tisíc, což se nyní mění.

  Soudkyně Enochová v soudní síni ohlásila, že nově má Prachař povinnost platit 35 tisíc měsíčně. V kuloárech se ale objevují zprávy, že šlo o přeřeknutí a Prachař bude platit 25 tisíc. Podmínkou je, že 15 tisíc půjde na spořící účet jeho dcery. „Matce se výživné nestanovuje,“ sdělila soudkyně.

  Agáta musí smazat příspěvky s dcerou. Jsem spokojená, tvrdí modelka

  Největší radost Jakubovi dělá fakt, že soud mu dal za pravdu v jeho žádosti ohledně (ne)sdílení fotek a videí Mii na sociálních sítích.

  „Matka je oprávněna zveřejnit obrazové a zvukové záznamy nezletilé pouze po předchozím písemném souhlasu otce. Matka je povinna odstranit ze svých účtů na sítích s jakýmkoliv názvem na jakékoliv platformě veškeré obrazové, zvukové a obrazovo-zvukové záznamy a to do 30 dnů ode dne právní moci tohoto rozsudku,“ uvedla soudkyně v soudní síni. Ani jedna strana se proti rozhodnutím neodvolala. Právnička Hanychové si vzala lhůtu na rozmyšlenou.

  Josef Koudelka přišel jako svědek Jakuba Prachaře

  Prachař se k soudu dlouhodobě nevyjadřuje. I nyní pouze prosvištěl mezi novináři a zamířil na parkoviště. Hanychová, která k soudu tentokrát nedorazila, ale Expresu poskytla krátké vyjádření k výsledku dnešního soudu.

  „Jsem ráda, že jsme se jako civilizovaní a dospělí rodiče naší nejlepší dcery domluvili. Jsme oba spokojení. Jsem ráda, že se aspoň s jedním z otců dokážu domluvit a doufám, že to tak bude i s druhým,“ uvedla Hanychová, kterou tento týden čeká ještě soud s Jaromírem Soukupem.

  Fotogalerie

  Uložení do hrobu Simony Postlerové proběhlo v úzkém rodinném kruhu