jít naiDNES.cz

Jakub Kohák hledá předky: Mám podezření, že jsem potomek habánů

Miláček žen Jakub Kohák | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan

Vtipálek Jakub Kohák (44) se rozhodl vzít život pořádně do svých rukou a zjistit, odkud vlastně pochází. Hledání předků se stalo v poslední době trendem, ke kterému se přidal i známý moderátor. K čemu přesně došel?

Pro Jakuba Koháka nic není takovou překážkou, aby ji nezdolal. Teď si ale dal za úkol vyhledat své předky, začal být zvědavý, chtěl vědět, kam patří. Ale nebylo to už pro něj moc velké sousto? 

Sám věří, že už na to přišel. Kvůli úctyhodné výšce 193 centimetrů je opakovaně označován za habána, člověka vysokého vzrůstu. Když se dozvěděl, že habáni skutečně kdysi existovali a před čtyřmi staletími dokonce žili na našem území, vydal se po jejich stopách s cílem objasnit svůj původ.  

„Mám už delší dobu podezření, že jsem potomkem habánů. Za habána mě označila už spousta lidí. Proto jsem se rozhodl podstoupit speciální test přímo v Habánských sklepích, abych si tuto domněnku potvrdil,“ uvedl Jakub Kohák s úsměvem na rtech.

A jak řekl, tak také udělal. Touha vědět, jestli opravdu patří do rodu, který vyrábí skvělé víno, jež přišel nejen ochutnat, ale také prozkoumat, byla zřejmá.

Jakub má jako správný Habánec rád dobré víno.

Jakub Kohák má jako správný habán rád dobré víno.

V našem vinařství máme speciální měřidlo, které každému řekne, kolik měří v porovnání s habány. Svoji míru si k nám přijel ověřit i Jakub Kohák, který kromě měření podstoupil také test v podobě práce s koštýřem. I v tom uspěl na výbornou,“ uvedl ředitel vinařství Habánské sklepy Josef Svoboda.

Ten bezprostředně po testování udělil glejt, který Koháka prohlásil za čestného habána. Jakub z toho měl velkou radost a hned to náležitě oslavil a do rána „ochutnával“ víno ve velkém. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře