Úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Kajumi a Jíra zkusili okopírovat Kazmu. Místo obdivu mají z ostudy kabát

  Jakub Jíra a Adam Kajumi | foto: Instagram

  Kopírovat se nevyplácí. Jasným důkazem toho je i poslední počin youtubera Adama Kajumiho a jeho manažera a začínajícího moderátora Jakuba Jíry. Ti chtěli být jako Kamil Kazma Bartošek a místo toho mají akorát z ostudy kabát. Celé české youtubové a instagramové scéně ukázali, jak se sláva nehoní.

  Nápad za milion korun. Ten dostali Adam Kajumi a jeho věrný nohsled Jakub Jíra. Pointa byla jednoduchá. Nakamuflují tajnou zakázanou párty, jakoby náhodou budou videa postovat na sociálních sítích a pak vyrukují s dojemným příběhem, jak chtěli pomáhat.

  Že vám tento scénář přijde povědomý? Ano, již roky ho používá Kazma ve své One Man Show.

  Zatímco za Kazmou stojí režisér a scenárista Markus Krug s týmem naprostých profesionálů, za tímto projektem stojí jistá dívka, která si říká Káč Koutná. A ta má, zdá se, One Man Show pořádně nakoukanou. To je zřejmé z asi čtvrt hodiny dlouhého videa, které začíná brainstormingem, na němž Jíra a jistý Jakub Lustyk vymýšlí, jak udělat párty, aniž by z toho měli průšvih.

  Pak je střih na záběry ze zmíněného mecheche. Dokonce nechybí ani zpomalené záběry, jak do místnosti přichází právník, který jim vysvětluje, co vše je vládou zakázané, a Jíra i Lustyk se tomu diví, přestože vládní nařízení zná dnes každý školák.

  V tom se na scéně jako průvodce všeho zjeví Koutná, která začne vysvětlovat, že všichni hejtři byli mimo a oni všechny převezli. Na důkaz svých tvrzení si zve na rozhovor postupně Kajumiho, Jíru a další angažované členy party, kteří se měli této tajné mise, jejíž smysl dosud nikdo nevysvětlil, zúčastnit.

  Zatímco Kajumi tvrdí, že šlo o challenge, kterou dal Jírovi, aby během nouzového stavu uspořádal zakázanou párty, Jíra přiznává, že pro splnění svého úkolu byl ochotný udělat cokoliv, takže se spojil s Lustykem, s nímž vymyslel tajnou párty.

  Poté přichází na řadu vysvětlování, jak se záběry falšovaly, aby to vypadalo, že je na místě hromada lidí, že se celou dobu dodržovala všechna vládní nařízení, a prostor dostávají i další zbyteční lidé, bez nichž by podle Koutné fejková párty nemohla vzniknout.

  O charitativním podtextu ani slovo.

  Zapomíná přitom na detail. A sice ten, že všem bylo od začátku jasné, že párty byla fejková, akorát všichni nechápou, proč má někdo zapotřebí si honit slávu a sledovatele na něčem tak křehkém, jako je nedodržování vládních nařízení, ve chvíli, kdy v Česku s koronavirem umírá denně přes sto lidí.

  A právě toho se nejspíše naše vykutálená parta instablogerů zalekla a na poslední chvíli přispěchala po vzoru Kazmy s charitativním podtextem svého počinu.

  Zatímco ale předobraz jejich akce mívá každý svůj krok dopředu promyšlený, a když ne, zpětně to geniálně dotočí, aby to nikdo nepoznal, a na závěr Kazmových videí většinou ukápne slza i největšímu cynikovi a vybrané částky jdou v řádech do milionů, pointa příběhu naší party nedávala smysl. Jelikož ale na konci řekli, že vše dělali kvůli charitě, doufali, že si toho nikdo nevšimne.

  Na závěr se tak dozvíte, že se celá ta akce uskutečnila na podporu Nemocnice na Bulovce, která již od jara bojuje s koronavirem. Té celý tým vykutálených youtuberů a instagramerů, kteří mají na všech sociálních sítích společně statisíce sledovatelů a jenom do zmíněného videa si nahráli čtyři reklamní bloky, poslali dvacet tisíc korun českých. A to přestože se všichni na sociálních sítích chlubí luxusním životem.

  Přitom na transparentním účtu One Man Show Foundation je aktuálně 5 746 761 korun a Kazma pravidelně přispívá statisícovými částkami na pomoc pacientům, kteří trpí onemocněním ALS.

  Zatímco Kazmova videa mívají milionovou sledovanost a IT oddělení Seznamu má mnohdy velké problémy, aby jim nespadla celá síť, počin naší partičky si nepustilo ani čtyřicet tisíc lidí, přestože ho promují napříč všemi svými kanály. 

  Celé počínání nešťastné partičky geniálně glosoval Johny Machette. „Dokoukal jsem to jejich video. Bizár roku 2020. Nejsi Kazma. Ani nevím, jestli je potřeba to víc komentovat. Pochopili, že jediné, co tím videm získali, je, že si o nich široká veřejnost myslí, že to je banda lopat,“ napsal Machette.

  My bohužel jeho názor nesdílíme. Podle nás si Jíra, Kajumi a Koutná stále myslí, že natočili video roku. Přitom se akorát znemožnili.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

  Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

  Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

  Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

  Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

  Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz