jít naiDNES.cz

Puklo mu srdce žalem? Zdravotní stav Pavlíka se rapidně zhoršil po úmrtí Špinarové

Ivo Pavlík zemřel v sobotu po dlouhodobých zdravotních problémech. Jeho stav se však začal zhoršovat po úmrtí bývalé lásky Věry Špinarové. | foto: Profimedia.cz

V sobotu přes den po dlouhodobých problémech se srdcem svět navždy opustil hudební skladatel, klávesista a klarinetista Ivo Pavlík. Toho zdraví zradilo krátce po úmrtí bývalé lásky Věry Špinarové a od jejího pohřbu se s ním potíže táhly. Mohl snad za rapidní zhoršení jeho stavu žal?

Když zemřela Věra Špinarová, byl to obrovský šok pro fanoušky a přátele. Nejvíce to ale samozřejmě zasáhlo rodinu, která s Věrou plánovala poklidné léto a pracovně nabitý podzim.

Kromě syna Adama Pavlíka truchlil i její bývalý muž Ivo Pavlík, který byl ze smrti tak zarmoucen, že se mu jen pár dní po jejím úmrtí rapidně přitížilo. „Bylo mu špatně, měla jsem o něj starost a bála se, že obřad nezvládne, a proto poslední rozloučení s Věrkou vynechal,“ vysvětlovala tenkrát Expres.cz nepřítomnost Pavlíka na smutečním obřadu jeho manželka Heidi Janků.

„Rychle jsme se po pohřbu zabalili a odjeli do zahraničí, kde jsme se od všeho izolovali, a to nám pomohlo ze všeho nejvíce,“ dodala, jak smutnou situaci s manželem vyřešili. Už v té době měl ale Pavlík zdravotní potíže a docházel častěji k doktorovi.

Když se poté objevil na veřejnosti, byl pohublý, smutný a neusmíval se. „Stále se nám chce při vzpomínce na Věrušku plakat. Ivo je z toho opravdu hodně špatný,“ vysvětlovala tenkrát Janků.

Hudebník nese smrt Věry Špinarové velmi špatně.

Hudebník nesl smrt Věry Špinarové velmi špatně.

To ale nikdo netušil, že jen necelých pět měsíců poté svět navždy opustí i on.

Ve středu 9. srpna byl převezen do nemocnice a jen pár dní na to naposledy vydechl. Smutnou zprávu Janků oznámila na svém Facebooku, kde se jí dostalo ohromné podpory od kolegů, známých a přátel.

Pro Janků i syna Adama je to tak během jednoho roku druhá zdrcující zpráva, s níž se budou oba velmi těžko vyrovnávat.

Věra a Ivo mají krásný vztah i po letech.

Věra a Ivo měli krásný vztah i po letech.

Pavlík si Špinarovou vzal v roce 1971. Čtyři roky po veselce se jim narodil syn Adam a jejich manželství trvalo deset let. Po četných nevěrách ze strany Pavlíka se Věra rozhodla svazek ukončit. I přes to ale měla k hudebníkovi silný vztah. „Potkat Ivoše byl pro mě nejdůležitější moment mého života,“ tvrdila s velkou pýchou.

Ačkoli spolu tedy umělci nebyli a Pavlík si v roce 1992 vzal o třicet let mladší Janků, jeho vztah se Špinarovou byl stále velmi silný a kromě syna je stále cosi pojilo.

Když tak 26. března Věra zemřela, Iva to doslova skolilo. Pro jeho srdce to zkrátka bylo moc velká rána, kterou bohužel nedokázal nikdo zahojit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:38 úterý 12. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  6
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat