Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Vzestup a pád princezny Ivety Bartošové, které by dnes bylo 55 let

  Iveta Bartošová by dnes slavila 55. narozeniny. Co ji dovedlo k sebevraždě? | foto: Archív Petra Mráčka

  Patřila mezi nejpopulárnější české zpěvačky a mluvilo se o ní jako o princezně české pop-music. Život ale rozhodně neměla jako z pohádky. Měla sice tisíce fanoušků a obdivovatelů, Iveta Bartošová přesto byla sama. Kdyby se před sedmi lety nerozhodla ukončit svůj život, dnes by slavila Iveta Bartošová 55. narozeniny.

  Začátek smutného konce příběhu Ivety Bartošové začal nejspíše hned na začátku její kariéry, a to v době, kdy tvořila pár s Petrem Sepéšim. Byli partnery nejen profesními, ale i životními. Vše skončilo 29. července 1985, když se Petr vracel z Františkových Lázní. I on našel svůj tragický konec pod koly vlaku a zpěvačka se s jeho smrtí neuměla dlouho vyrovnat.

  Na své velké bolestné zklamání nakonec zapomněla po boku Ladislava Štaidla, s nímž měla syna Artura. Ale i vrabci na střeše si štěbetali, že mocný hudebník z jejího těhotenství v té době neměl být nadšený, měl požadovat, aby Iveta upozadila svou kariéru zpěvačky a byla matkou na plný úvazek. Iveta se snažila skloubit obojí, zpívání a kariéry se nikdy nevzdala, možná i to byl nakonec důvod, proč tento slavný a hlavně sledovaný vztah nevydržel.

  Že to skřípe, bylo jasné v době, kdy Iveta měla během natáčení Svatby upírů románek s Rudolfem Hrušínským nejmladším. Navíc v době, kdy Bartošová žila se Štaidlem, prožila podivný vztah s Romanem Třískou, když hudebník byl na pracovní cestě v USA. Třísku, který k nim domů údajně přišel opravit telefon a s nímž odešla do jeho bytu, ačkoliv ho vůbec neznala, posléze obvinila z únosu a znásilnění. Oba měli skončit na chalupě u Českých Budějovic, kde jí měl Tříska údajně podávat utišující léky, přivazovat k topení, balit do alobalu a znásilňovat. Tříska byl nakonec všech obvinění zproštěn a soud označil všechna její tvrzení za nepravdivá.

  Když se nakonec Štaidl a Bartošová rozhodli, že půjdou každý vlastní cestou, bylo jasné, že křehkou a nestálou zpěvačku držel starší a dalece rozumnější Štaidl v mezích, po něm už její soukromý život vypadal spíše jako špatná komedie. Krátké a delší známosti se střídaly, nejznámější v té době byly její vztahy se Zdeňkem Podhůrským a Jiřím Pomejem. Zatímco Podhůrský ze vztahu s ní sám vycouval po několika měsících, Pomejeho, jehož si vzala na cirkusové svatbě za přítomnosti médií, ze svého domu vyhodila sama zpěvačka.

  „Moc jsem ji miloval, byla naprosto úžasná. Ale měla pro mě tolik negativních vlastností, že jsem s ní nemohl žít,“ svěřil se po letech Podhůrský, jenž také potvrdil, že se po jejich rozchodu Iveta pokusila o demonstrativní sebevraždu, kdy se předávkovala léky, které zapila alkoholem.

  V té době už byla zpěvačka spíše jen mlhavou vzpomínkou sebe sama, o její vystoupení už nebyl takový zájem a spíše se stala pro své eskapády předmětem zájmu společenských médií než vyhledávanou zpěvačkou.

  Nejrychlejší sešup dolů přišel až po boku říčanského podnikatele Josefa Rychtáře, se kterým se dala dohromady poté, co v roce 2011 ve své vile po návštěvě Domenica Martucciho zkolabovala a skončila v nemocnici. Právě Rychtář ji měl podle dohody z nemocnice tajně odvézt a na okraji Prahy ji měl předat Martuccimu. Italský podnikatel, s nímž tehdy měla vztah, ji měl v plánu odvézt do Itálie, kde by nastoupila léčbu, což se ale nikdy nestalo.

  Rychtář, jehož firma v té době hlídala Ivetin dům, ji odvezl do svého říčanského domu, kde bydlel se svou rodinou, přestože byl v té době ženatý. S jeho tehdejší ženou Darinou si sice Bartošová rozuměla, situace se ale samozřejmě zkomplikovala ve chvíli, kdy se provalil jejich poměr.

  Pomsta za poslední roky manželství

  V roce 2012, kdy Iveta a Josef Rychtář řešili své vztahové problémy veřejně, se zjevil Zdeněk Macura, nyní samozvaný ochránce týraných žen, který začal tvrdit, že měl s Ivetou také milostný poměr. Rychtářovi začal nabízet peníze, aby se od Bartošové odstěhoval. Dokonce tvrdil, že si od něj Rychtář měl vzít padesát tisíc korun za to, že Ivetu opustí, a že je Bartošová obětí domácího násilí, což vedlo k několika veřejným rvačkám Macury a Rychtáře, stejně jako k několika podáním trestních oznámení.

  Sen o Ivetě se Macurovi splnil v létě roku 2013, kdy mu měla zavolat s žádostí o pomoc. Macuru v té době ale nenapadlo nic lepšího než s Ivetou odjet přes Švýcarsko do Itálie, odkud do médií zaslal její fotografii, jak s plavkami oblečenými naruby leží téměř bezvládně na písečné pláži. To spustilo jen veřejný posměch a další epizodu ze seriálu „Iveta a její zachránci“, kdy ji Josef Rychtář vyrazil hledat. Ivetu tehdy našel v italském domě matky Domenica Martucciho, odkud si ji přivezl zpátky do Čech. Aby svůj vztah zpečetili, v září roku 2013 se vzali.

  Štěstí jim ale dlouho nevydrželo. Rychtář se sice tvářil, že prožívají šťastné manželství, Iveta ale po jeho boku chřadla, její problémy s alkoholem a léky se zvětšovaly a na jejím těle se pravidelně objevovaly modřiny. Ze svého nešťastného života nakonec neviděla jiného východiska než si vzít život 29. dubna 2014, a to v den narozenin svého manžela. Mnozí lidé jsou proto dodnes přesvědčeni o tom, že se tak chtěla Rychtářovi pomstít za poslední roky, které po jeho boku měla prožít.

  Klid nemá ani po smrti

  Klidu se Iveta Bartošová nedočkala ani po smrti. Ačkoliv ji její rodina chtěla pohřbít v jejím rodném městě, Josef Rychtář se odmítl vzdát její urny, již má stále u sebe. Jejího pohřbu se tak zúčastnili jen Rychtářovi blízcí, kteří Ivetu téměř neznali. Syn Artur, matka Svatava, bratr Lumír a dvojče Ivana ve strašnickém krematoriu chyběli. Ze známých osobností přišel jen Jan Bendig s partnerem, jenž Bartošovou ani neznal osobně.

  Iveta Bartošová věděla, jaké je to sáhnout si na hvězdy, dost dobře ale znala i tvrdý pád na dno. Ze svých neúspěchů a trápení ale někdy obviňovala i druhé, dlouhé roky například tvrdila, že ji Lucie Bílá, která se narodila o den dříve než ona, proklela a její úspěchy měly být její.

  „V době, kdy se narodil Artur, Bílá Bartošovou navštívila a darovala jí figurku. Iveta si vzala do hlavy, že Lucie dělá černou magii a chce jí ublížit. ‚Určitě je to voodoo panenka,‘ říkala tehdy vyděšená Iveta. A aby ji mocné síly, kterými Bílá měla vládnout, nemohly dál negativně ovlivňovat, dárek vyhodila do popelnice. Pak se okolí s hrůzou svěřovala, že v tom jsou opravdu čáry, protože ta figurka se znenadání znovu objevila u ní doma!“ vzpomínala v minulosti Arturova někdejší chůva Zlata Dvořáková alias Golda.

  Podobně to vždy viděl i Ivetin první manžel Jiří Pomeje. Ten vždy říkal, že jejich životy jsou propojené a ve chvíli, kdy je jedna na dně, druhá prožívá vrchol. I proto si možná Iveta údajně vždy myslela, že úspěchy Lucie Bílé měly být její.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:47 pátek 6. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   37
  • Cože
   5
  • Tvl
   5
  • Super
   3
  • Haha
   3
  • Sladký
   3

  ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

  Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

  Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz