Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Trápení maminky Ivety Bartošové: Nezbyl nám po ní ani obrázek!

  Iveta Bartošová (†48) prožila život plný eskapád a zvratů. S odstupem času na život zpěvačky, která zahynula pod koly vlaku, zavzpomínala její matka Svatava. Té byl trnem v oku hlavně její poslední manžel Josef Rychtář. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

  Josef Rychtář se sice po smrti Ivety Bartošové vzdal práva na část její uhříněveské vily, ale odnesl si z ní podle slov její maminky Svatavy Bartošové všechny její osobní věci. Jí samotné po její slavné dceři podle jejích slov nezbyl ani obrázek.

  Když Iveta Bartošová 29. dubna 2014 spáchala skokem pod jedoucí vlak sebevraždu, její rodina a Josef Rychtář se začali dohadovat, kde zpěvačku pohřbí. Zatímco její maminka si přála mít svou dceru ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud zpěvačka pochází, Josef Rychtář byl nekompromisní a její ostatky odmítl rodině předat. Dokonce měl rodině sdělit, že pokud se jemu cokoliv stane, postará se o to, aby její ostatky nikdy nedostali.

  Z knížky Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila „Má dcera Iveta“ ale vyplývá, že Rychtář se odmítl podělit o více věcí. Svatava Bartošová prozradila, že po své dceři nemá ani jednu fotografii z dětství. Na toto téma došlo, když měla potvrdit holé konstatování, že dům po Ivetě nechal Rychtář Arturovi.

  „Nechal tam jen něco, spoustu věcí si vzal a některé nabízel i svému kamarádovi a zvukaři Standovi Tichému. Dokonce si vzal i všechno Ivetino oblečení nebo boty. My po ní nemáme ani obrázek, žádné fotky z dětství. Ivetka to všechno měla v Uhříněvsi, a kde to potom skončilo, netuším,“ překvapila Svatava Bartošová.

  Ta ve velmi rozsáhlé knížce zavzpomínala i na poslední telefonát se svou dcerou. Zpětně to vypadá, že se zpěvačka chtěla se svou milovanou maminkou rozloučit. „V pondělí večer jsem s ní mluvila a v úterý skočila pod vlak. Doteď to nechápu. Pořád slyším poslední slova z našeho telefonátu: ‚Maminko, měj se tady hezky, dej na sebe pozor.‘ Absolutně mě nenapadlo, že na druhý den v poledne skočí pod vlak,“ vzpomíná Ivetina maminka, která si poslední hovor s dcerou stále v hlavě promítá.

  Právě kvůli němu podala na Josefa Rychtáře trestní oznámení. „Rychtář ho nahrával a potom jej dal do televize. Hrozně mě to ranilo, podala jsem na něj za to na policii trestní oznámení, ale nakonec nedostal ani pokutu,“ vysvětlila paní Bartošová. Iveta podle ní během telefonátu opilá nebyla, netuší ale, zda nebyla pod vlivem prášků.

  Zvukař Stanislav Tichý měl Ivetině mamince zpětně prozradit, že Josef Rychtář měl Bartošovou ládovat silnými prášky. „Napsala jsem mu, že ji otrávil prášky. Jeho kamarád Standa nám po pohřbu řekl, co jí všechno vozil za silné prášky, dával jí je a ony jí otravovaly život. Napsala jsem Rychtářovi SMS, že ji zabil. On mi napsal, že se se mnou chce setkat. Potom k nám přijel cizí chlap, že ho posílá Rychtář a že prosí, aby si se mnou mohl promluvit. Řekla jsem, že s ním nechci mluvit, protože zabil Ivetu. Pořád za něj orodoval a Rychtář asi čekal někde poblíž, protože si myslel, že řeknu, aby přišel. Když jsem se s ním nechtěla setkat, zavolal mu svým mobilem a dal mi ho, tak jsem mu řekla všechno, co jsem měla na srdci, protože jsem toho byla plná. On se pořád jen obhajoval, že za to nemůže. Potom jsme si ještě napsali několik SMS, ještě ty SMS mám schované v mobilu,“ vzpomíná Ivetina maminka.

  Ta v knížce prozradila i to, jak se se smrtí své maminky smiřoval její syn Artur Štaidl. První roky o Ivetě prý nedokázal mluvit vůbec.

  „Bavíme se o všem, třeba o vaření, když je kuchař, říká mi různé nápady, ptám se ho, co má rád, co mu mám uvařit, anebo i o Ivetě. Teď už můžu, ale předtím jsem nemohla. A nechtěl se o ní bavit ani on, dokonce nechtěl vidět ani fotky, ale když tu byl loni, tak už jo. Už na maminku vzpomíná, ale na nic, co se jí týká, se mě neptá, jen co mu sama řeknu,“ svěřuje se Svatava Bartošová a dodává, že z Artura vyrostl chytrý mladý muž, na kterém je vidět, že žil mezi dospělými.

  Zatímco o své mamince Artur již dokáže mluvit, o Rychtářovi se prý bavit nechce. „Prý spolu vycházeli a měli dobré vztahy. Rychtář mu i vařil, ale jak to tam bylo doopravdy, nevím. Když se na to zeptám Artura, jen mi řekne: ‚Babi, já se o tom nechci bavit.‘ Už se ho na tyto věci ani neptám,“ popisuje rodinné vztahy Ivetina maminka.

  Svatava Bartošová je smířená s tím, že její dcera byla alkoholička, která si svůj problém neuvědomovala. Vždy se prý bála, že se Ivetě pokus o sebevraždu jednou podaří. „Vždycky jsem měla strach, že se o něco takového pokusí a podaří se jí to. Vždy když se pokusila vzít si život, ji někdo z toho dostal, ale tentokrát se rozhodla jít na jistotu, tady už nebyla šance, že by ji někdo zachránil. Já bych na takový odchod ze světa odvahu neměla,“ uzavřela.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:05 27. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • Sladký
   18
  • Super
   15
  • Tvl
   15
  • Cože
   13
  • Haha
   11
  • Trapas
   10

  Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Už nebudu kandidovat, odejdu z politiky, říká exministr Adam Vojtěch

  Premium Jsem odolný, ale už toho bylo hodně, vysvětluje svůj odchod exministr. Babiš ho podle něj trochu čekal. V rozhovoru pro...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz