Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Já už nemůžu, musím se ho zbavit, pomozte... Pozadí šokujícího dokumentu o Ivetě Bartošové

  Dnes je tomu sedm let, co Iveta Bartošová skokem pod jedoucí vlak ukončila svůj život. Smutná zpráva tehdy šokovala a ochromila doslova celé Česko. Když se ale podíváme na události posledních dní a možná i měsíců jejího života, je jasné, že to vše směřovalo k tomuto okamžiku. Iveta Bartošová nebyla šťastná a zoufale volala o pomoc. Té se jí bohužel nedostalo...

  Co dohnalo Ivetu Bartošovou pod jedoucí vlak? Na to se ptal 29. dubna 2014 každý. Právě tehdy světlo světa spatřily záběry dnes již neexistující televize Pětka, která s Ivetou natáčela reality show, jejímž vrcholem měl být její koncert v pražské Lucerně. K tomu ale nedošlo.

  Už tehdy bylo všem jasné, že s Bartošovou, která za odhalení svého soukromí měla dostat tučně zaplaceno, není něco v pořádku. Během rozhovorů s Antonínem Duchoslavem ve studiu působila utlumeným dojmem, což on sám po její smrti přiznal.

  „Iveta na začátku dělala obrovské pokroky. Stoupala fyzicky, psychicky i pěvecky. Třeba skladatel Pavel Vaculík na začátku řekl, že si myslí, že Iveta nemá šanci dostat se do kondice dříve než za rok, ale najednou zjišťoval, že ona se do té formy dostává mnohem rychleji. Hrozně se snažila. Ovšem pak do toho začal zasahovat Rychtář. Chodil s Ivetou na naše živé přenosy a stále častěji si bral slovo. Ale s tím jsem se vypořádal poměrně rychle a jednoznačně,“ vzpomínal po její smrti na natáčení Duchoslav s tím, že v pořádku se mu zdála do pátého dílu.

  Pak přišel zlom.

  „Od začátku bylo poznat, že je utlumená prášky. Mluvila velmi pomalu. Pak se něco zlomilo. Myslím si, že to bylo tím, že začala prášky mixovat s alkoholem,“ tvrdil Duchoslav, jehož slova potvrzují i tajné záběry, které kameramani Pětky natočili. Nikdy ale nedostali svolení od Ivety, aby je odvysílali. Je z nich zřejmé, v jakém stavu byla.

  Tehdy měla vystoupit na galavečeru Česká hvězda, který se konal v Hudebním divadle Karlín, a převzít ocenění Návrat roku. Ačkoliv nakonec zapěla a cenu si odnesla, předcházelo tomu velké drama. Ze záběrů je vidět, že je Iveta psychicky zdeptaná a za vinu to dává Rychtářovi.

  „Proč jsi na mě zlý? Před každou prací potřebuju klid,“ říká Iveta Rychtářovi ve videu. Ten jako by ji neposlouchal a diriguje ji, co má dělat. Položit kabelku, jít se vyčurat a koukat se postavit na nohy...

  „Neříkej mi, co mám dělat!“ zařvala na něj Bartošová, která ještě byla při síle. On sám si nemyslel, že je na ni zlý, ale pomáhá jí získat sebevědomí.

  Iveta to tak nevnímala, což je zřejmé ze záběrů, které kameramani televize Pětka natočili cestou na jeden z koncertů, jenž se nikdy neuskutečnil. Zhroucená Bartošová sedí na zadním sedadle, celá se klepe a propuká v pláč.

  „Všechno je pravý opak. Jakmile se ho zbavím, strašně se mi uleví. Je našňořený, krásný, úžasný. Hvězda. Je to hajzl,“ říká o Rychtářovi Bartošová na záznamu, který se na veřejnost dostal až po její smrti.

  Ze záznamu je zřejmé, že dokonce neměla ani klíče od vlastního domu a musela volat Rychtářovi, aby ji pustil dovnitř. „Já už nemůžu. Už ať se to zlomí. Rozhodil mě nadávkami, sprosťárnami. Jako sprostými nadávkami. Chtěla jsem se nalíčit, učesat a tak dále. Já už nemůžu. Nechce, abych pracovala,“ říká dál Bartošová, která působí opravdu zoufalým dojmem.

  To bylo několik měsíců předtím, než se Zdeňkem Macurou prchla do Itálie, odkud se nakonec opět vrátila k Rychtářovi. Na Macuru podala trestní oznámení za únos, ale ten z toho nebyl nikdy obviněn.

  Právě o Macurovi se Bartošová bavila i několik hodin před svou smrtí s maminkou Svatavou. Jelikož s ní volala z telefonu Josefa Rychtáře, celý hovor se nahrával. Rychtář záznam následně poskytl médiím. Nejspíše proto, že v něm Iveta přiznává, že se Macury bojí, protože k ní chodí a zvoní na zvonek.

  „Zvonil tady ten Macura v sobotu… S tou blondýnou… Já jsem sama, Pepa je většinou v Říčanech. Jsem tady sama, já slyším strašný rány, je to zezdola nebo od vrátek. Je to nepříjemný,“ svěřila se Iveta mamince den předtím, než skočila pod vlak.

  Té se přiznala, že se cítí jako ve vězení, druhým dechem ale dodala, že se bojí chodit ven a je ráda za to, že mají alarm. Pak se znovu rozpovídala o Macurovi a o tom, proč jí chodí zvonit na dům. 

  „Že mě má Pepa odvézt do nemocnice. Že jsem hubená. A divná. Prostě prudil. On tady chodí furt. Volá Pepu pořád. Prostě prudí,“ říkala mamince Bartošová, která v té době vážila 49 kilogramů a přiznávala, že hubne, i když prý jí.

  „Ahoj maminko,“ řekla na závěr Iveta své mamince a zavěsila.

  O několik hodin později se rozhodla skokem pod vlak ukončit svůj život. A to v den narozenin Josefa Rychtáře, za něhož se sice několik měsíců předtím provdala, všechny indicie ale říkají, že po jeho boku nebyla šťastná. Dodnes není jasné, zda si tento den vybrala náhodně, nebo šlo o krutou pomstu.

  Nutno říct, že šokující nebyly události posledních dní jejího života, ale celý měsíc. Vše začalo počátkem dubna, kdy se Iveta ztratila a nikdo nevěděl, kde je. Iveta tehdy měla zavolat jednomu ze svých kamarádů a požádat ho o pomoc.

  „Prosím, potřebuji pomoc, ale nemůžu teď mluvit. Potřebuji, abys ke mně přijel a pomohl mi. Mám strach, něco se stalo,“ říkala.

  To se stalo poté, co se Iveta objevila na veřejnosti s podivným flekem na tváři. Působila zoufalým dojmem a pak zmizela. Tehdy Rychtář začal vtipkovat, že ji zabil a zakopal na zahradě. Když se Iveta zase „našla“, tvářila se, že je vše v pořádku.

  Nebyla. Začala rušit všechny nadcházející koncerty. Jako důvod byly uvedeny zpěvaččiny zdravotní komplikace. Právě v té době se Iveta Bartošová doslova uzavřela před světem.

  „Já můžu ven jenom s Pepou,“ řekla několik dní před svou smrtí Iveta. Už ale neřekla, jestli proto, že se bojí, nebo nesmí.

  To už se nedozvíme. Jedno je ale jisté, Josef Rychtář už nikdy kvůli jejímu rozhodnutí neoslaví své narozeniny.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

  Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

  Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

  Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

  Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

  Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz