Kamarádka Ivety Bartošové vzpomíná: Fatální ránu jí uštědřil Pomeje!

Pomstil se Pomeje Bartošové, že si dovolila se s ním rozvést? | foto: Profimedia.cz

Co srazilo Ivetu Bartošovou na kolena, že se 29. dubna 2014 rozhodla skokem pod jedoucí vlak ukončit svůj život? Nový pohled na její život přináší knížka Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila „Má dcera Iveta“. V ní je kromě rozsáhlého rozhovoru se Svatavou Bartošovou i rozhovor s Ivetinou dlouholetou důvěrnicí Bohunkou Vojtěchovou. A právě ta kromě jiného tvrdí, že Jiří Pomeje uštědřil Ivetě takovou ránu, ze které se již nikdy nevzpamatovala!

Bohunka Vojtěchová se s Ivetou Bartošovou seznámila právě díky Jiřímu Pomejemu, se kterým se znala od počátku devadesátých let. Byla to ona, kdo Pomejemu a Bartošové poskytoval útočiště, když se na počátku svého vztahu chtěli někam schovat a nepozorovaně si vyznávat lásku. Postupem času se z ní ale víc stala kamarádka Ivety Bartošové, zatímco o Pomejem si dodnes myslí své. Dokonce měla podle svých slov Ivetě pomoct se s Jirkou rozvést.

„Vím, že pořád říkala, že nemůže nikoho najít, že se každý Jirky nějak bojí a nikdo do jejího právního zastoupení nechce jít. Dohodila jsem jí mou kamarádku Ivanku a rozvod nakonec proběhl,“ vzpomíná v knížce Vojtěchová, která mluvila i o období, kdy počátkem roku 2011 vyšla neautorizovaná autobiografie Ivety Bartošové „Neměla jsem se narodit“. Právě za tou podle Vojtěchové stál Jiří Pomeje a podle ní to byla podpásovka.

„Byla to jeho pomsta za to, že ho Iveta opustila. Když se rozvedli, vezli jsme tenkrát Jirkovi na Václavské náměstí poslední tašku, kterou měl u Ivety, a tenkrát říkal, že se Ivetě pomstí, a dokázal to. Knížka vyšla v době, kdy Iveta fungovala, dělala koncerty a Jarek Šimek pro ni psal písničky. Na některých koncertech jsem byla a ona opravdu fungovala a všechno bylo dobré. A potom vyšla knížka, i když s jejím vydáním nesouhlasila, a když si uvědomila, co všechno do té knížky řekla, co v ní je, tak se zlomila,“ tvrdí Ivetina dlouholetá důvěrnice v knize, která vyšla před několika dny.

A nezůstává jen u tohoto. Podle ní tuto svou zpověď Bartošová poskytla pod vlivem alkoholu. „Jirka ji totiž vozil k autorce na chalupu, tam ji napájeli, vozili ji na lodičce a všechno si nahrávali. Iveta nemohla říct, že to neřekla, protože to všechno bylo nahrané. A to jí tehdy zlomilo vaz. Od vydání té knížky se zlomila a už se nezvedla. Byla to pro ni strašná rána. Ona se za tu knihu strašně styděla. Já jsem ji nečetla, ale vím, jak moc se za ni styděla, protože tam byly věci o lidech z branže a o její rodině, což nesla těžce,“ dodala Vojtěchová s tím, že vydání knížky bylo pro Bartošovou fatální ranou.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 27. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  170
 • Trapas
  52
 • Cože
  34
 • Super
  24
 • Sladký
  18
 • Haha
  16
Komentáře