Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Bartošová a Bílá: Obě mají výročí! Jedna slaví život, druhá mizí z paměti!

  Lucie Bílá a Iveta Bartošová. Dvě jména, která se zapsala do hudební historie. Přesto štěstí přálo jen jedné... Anebo? | foto: Profimedia.cz

  Dvě velká jména, která poznamenala hudební svět. Lucie Bílá a Iveta Bartošová však neměly společný jen talent na zpívání, ale také životní příběh. Zatímco jedna proplouvala životem ve světle úspěchu, ta druhá se postupně propadala na úplné dno. Jejich životy se mnohokrát protnuly a obě pojilo prazvláštní pouto. Až do tragického konce.

  Fotogalerie

  Zpěvačky Lucie Bílá a Iveta Bartošová toho mají společného daleko víc, než jen znamení zvěrokruhu. Obě mají tento rok významné jubileum. Zatímco Lucie padesátku slaví dnes, 7. dubna, Iveta by ji oslavila jen den po ní.

  Bohužel se však svůj život rozhodla ukončit na kolejích v pražské Uhříněvsi jen jednadvacet dní po svých osmačtyřicátých narozeninách. K sebevraždě ji dohnaly dlouhodobé problémy s alkoholem a psychikou, jež nedokázala korigovat.

  Měla však období, kdy zářila a úsměv byl její největší ozdobou. Byla to doba, kdy byla naopak Lucie Bílá na úplném dně.

  Tato paralela obě ženy provázela v podstatě celý život.

  Vše ale mělo podle slov Bartošové začít hned na začátku jejich kariéry, kdy se zpěvačky dohodly na tom, že svou cestu plnou úspěchů půjdou společně a budou si pomáhat. Jenže štěstí přálo jen jedné z nich - Lucii Bílé.

  Zatímco tak ona stoupala strmě nahoru, Iveta padala závratnou rychlostí.

  V té době si proto vsugerovala, že je Bílá čarodějnice a chce z ní vysát veškerou sílu a energii, aby ji využila pro svůj prospěch.

  O tom se mimo jiné rozvyprávěla i Ivetina chůva Zlata Golda Dvořáková ve své knize Iveto, sbohem... „Když jsem u ní pracovala v Uhříněvsi, svěřila se mi s tím, že se jí Lucka snažila ublížit. Někdy v době, kdy se narodil Artur, Lucie Ivetu navštívila a obdarovala ji figurkou. Iveta si však vzala do hlavy, že Lucie pěstuje černou magii a chce ji zlikvidovat. Určitě je to voodoo panenka,“ stěžovala si tehdy Iveta a panenku vyhodila do popelnice.

  Jejich vztah byl plný magie

  V jejich přátelství se tak objevilo cosi zvláštního, co se s nimi táhlo v podstatě po zbytek života.

  Kromě toho, že obě zpěvačky potkaly dva vlivné muže, Lucie Petra Kratochvíla a Iveta Ladislava Štaidla, se kterými zplodily dítě (shodou náhod syny, pozn. red.), se s nimi také rozešly, přišly autonehodou o svou první lásku a sáhly si na úplné dno, ale také vrchol.

  Ten pro obě znamenala role Johanky z Arku ve stejnojmenném muzikálu. Jako by snad při zpěvu písně Most přes minulost věděly, co je v budoucnu čeká!

  „Já svůj osud znám, mě nelituj,“ zpívaly tenkrát obě. Ten jeden však dopadl podle těch nejčernějších představ. Pojďme se však vrátit na začátek a podívat se, jak si Bílá a Bartošová předávaly štafetu s názvem štěstí!

  Štěstí mohla mít jen jedna z nich

  Rok 2007 je jedním z těch, kdy Lucie Bílá prožívala jedno z nejlepších období. Její manželství s Václem Noidem Bártou bylo spokojené a provázely ho samé pracovní úspěchy - věnovala se divadlu a koncertovala. V té době kvetla i po fyzické stránce. Naopak Iveta se léčila v léčebně v Kroměříži, kde se snažila zbavit svého démona - závislosti na alkoholu.

  Několik měsíců poté se role otočily! Protože Iveta si šla tvrdě za svým uzdravením a comebackem, zamilovat se do ní bylo snadné. Jejímu kouzlu tenkrát propadl filmový producent Jiří Pomeje. Netrvalo dlouho a Iveta opět zažila, co to znamená milovat. Lásku jako trám se proto s Jiřím rozhodli zpečetit velkou svatbou na zámku. Iveta vypadala jako princezna, zářila, zdála se vyléčená a byla plná energie. To Lucii „šťáva“ docházela. Rozváděla se totiž s Noidem, se kterým si malovala pohádkovou budoucnost. A ač měla velkou smůlu, jedno se jí podařilo - o svatbě Bartošové se moc dlouho nepsalo.

  Rozvod Slavice, s tenkrát ještě kolouškem Bártou, byl přeci jen pro bulvární média zajímavější.

  A protože Lucie nikdy dlouho netruchlí, vrhla se do práce a natočila úspěšnou desku Bang Bang, podávala nejlepší výkony v muzikálu Carmen a jezdila úspěšné turné. Tvrdě si tak své štěstí vzala zpět. V manželství Bartošové a Jiřího Pomeje se ale objevil první mráček. Manželská krize se na ní podepsala nejen psychicky, ale také fyzicky. Iveta totiž musela podstoupit operaci, našli jí cysty a měla zánět po celém těle. Bolesti řešila alkoholem a prášky, a tak se opět řítila do propasti.

  Takto si herečky své štěstí předávaly rok po roku, dokud se Iveta nerozvedla a Lucie neohlásila nového přítele, Petra Makovičku.

  A právě pro tento vztah byla Iveta Bartošová vysvobozením!

  Štěstí vykoupené smrtí

  Když se totiž blonďatá zpěvačka léčila po operaci zubů, nebyla na tom zrovna nejlíp. Nicméně po několika dnech vyšla na veřejnost a slavila se svým manželem Josefem Rychtářem osmačtyřicáté narozeniny. Vše se zdálo být na nejlepší cestě. To se však nedá říct o Lucii, kterou postihl bezesporu největší skandál. Tím byl sex s neznámým mužem, který Slavici vyhrožoval tím, že zveřejní snímky z jejich divoké noci a zničí tak spokojený vztah.

  Lucie plnila titulní strany a mladík aktivně rozdával rozhovory, ve kterých nezapomněl zmínit ani to, jaká je zpěvačka vlastně v posteli. Nevypadalo to s ní zrovna nejlépe a pak najednou přišla rána z čistého nebe - Iveta Bartošová spáchala sebevraždu!

  Všechny titulní strany časopisů se náhle změnily, Lucii vystřídala Iveta. Dalo by se říct, že Bartošová svou sebevraždou zachránila Bílé pověst i vztah, který se nakonec před necelým rokem rozpadl.

  Zpěvačky mezi sebou válčily.

  Zpěvačky mezi sebou válčily.

  Na skandál se totiž zapomnělo a nikdo se k němu už nikdy nevrátil.

  Touto tragickou událostí, kdy Iveta Bartošová vyšla vstříc smrti, magické propojení skončilo. Zbyl mezi nimi pouze most přes minulost a je nasnadě se ptát, zda se po něm chce ještě Lucie Bílá procházet.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:02 5. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   77
  • Trapas
   41
  • Cože
   19
  • Tvl
   15
  • Haha
   9
  • Sladký
   8
  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz