Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  6 důvodů, proč by (vážně) měla být Ivana Trumpová velvyslankyní v Česku

  Ivana požádá manžela o diplomatický post. Nejspíš ho dostane. | foto: MAFRAiDNES.cz

  Vzbuzuje to stejné pobavené úsměvy, jako když vlasy Donalda Trumpa oznámily svou kandidaturu na prezidenta. Za pár měsíců tahle legrace všechny přešla, outsider totiž dokázal údajně nemožné - vyhrát. A aby toho nebylo pro jeho odpůrce málo, exmanželka s drdolem až do nebes si nyní nadrzo řekla o diplomatický post v Česku. A nejspíš ho taky dostane.

  Trumpova rodina je v jednom hodně zvláštní. Skládá se totiž z lidí, kteří jsou v něčem neustále podceňováni nebo dokonce vysmíváni. Není proto asi překvapením, že právě to by mohlo být klíčem jejich úspěchu - nemohou zklamat, mohou maximálně jen překvapit.

  Když to vezmeme od dětí až po rodiče, stále se v tomto rodu zjevují jedinci, kteří „by na to mít neměli“. Dcera Ivanka na modelku a byznysmenku, otec na prezidentování, matka Ivana na hoteliérku a nově také na diplomatku.

  Donald Trump (70) se před pár dny prezidentem stal a jeho bývalá žena Ivana (67) ihned využila příležitosti a svého exmanžela požádala o diplomatický post v České republice.

  Bývalá manekýnka a lyžařka z československého Gottwaldova si o funkci řekne...

  Bývalá manekýnka a lyžařka z československého Gottwaldova si o funkci řekne svému exmanželovi. A nejspíš ji i dostane. Nechal ji totiž řídit i své firmy.

  Všichni se tomu smějí. Ale on jí s největší pravděpodobností vyhoví. A má k tomu důvody.

  1.Číslo jedna je naprosto jasné - Ivana Zelníčková z Gottwaldova

  Trumpová je Češka, jak všichni víme, pochází z Gottwaldova, dnešního Zlína, česky umí dodnes a do své domoviny se vrací, zná tedy zdejší reálie, povahu, zvyky, zvláštnosti, souvislosti. Číslo jedna je tedy nejzásadnější a nejsilnější důvod, není nikdo z budoucí Trumpovy administrativy, kdo by tohle mohl překonat nebo nabídnout něco ještě lepšího.

  2.Zná svého manžela

  Trump možná vypadá jako trouba se směšnými vlasy, co by nechal zapálit všechny přistěhovalce a rád by z legrace mačkal ty přísně střežená červená tlačítka, ale blbec to nebude ani omylem. Pozná se to třeba podle toho, že dokáže hodinu mluvit spatra (ne, hlupáci toto vážně nedokáží), jeho problém ale je, že se chová jak neřízená střela a někdy mluví rychleji, než si to stihne promyslet. Ivana ale ví, co se mu honí v hlavě a jak přemýšlí, bude tedy krásně sloužit coby žehlící prkno případných neporozumění nebo i hádek ztracených v překladu.

  Trumpovou podceňují stejně jako jejího manžela, proto dokáže nakonec jedině...

  Trumpovou podceňují stejně jako jejího manžela, proto dokáže nakonec jedině překvapit. A to i v roli velvyslankyně, tedy diplomatické funkci.

  3.Donald ji nechal řídit své firmy

  Tak proč by jí nenechal rovnou celou zemi, která pro něj ještě navíc není ani dvakrát důležitá? Ivana se mu osvědčila jako manažerka, není tedy důvod, proč by se neměla osvědčit ani jako ředitelka ambasády.

  4.Její jméno otevírá dveře samo

  Jak se jmenuje stávající velvyslanec v Česku? Andrew Schapiro, správně. A jak se jmenoval ten před ním? Aha! Ivana se nemusí nikde představovat, znají ji všude po světě, má styky s vlivnými a důležitými lidmi - ať už ze světa obchodu, politiky nebo šoubyznysu - její jméno nevyšumí z hlavy a ani ho nemusíte nikde googlovat a dohledávat si minulost k němu se vážící. Když někam vejde Trumpová, není potřeba žádného nomenklátora.

  Ivana se nám možná zdá nevkusná a na svůj věk bez soudnosti, ale pravdou je, že...

  Ivana se nám možná zdá nevkusná a na svůj věk bez soudnosti, ale pravdou je, že se jí dveře prostě otevírají samy.

  5.Americká ambasáda se u nás lépe prodá

  Je velká čest být pozván na oficiální akci velvyslanectví, ale ve skutečnosti to trochu nudí. Samé ceremonie, lidé, které moc neznáte, a dění, o němž se moc nepíše, protože pro čtenáře v dnešní hyperaktivní době, kdy se hraje o pozornost hlavně titulkem a fotkou, to není tolik zajímavé. Ovšem když je Ivana v Česku, hned každý kouká, aby s ní měl fotku, pozornosti tisku neunikne. O akcích budoucí velvyslankyně se tak bude hodně psát a budou čtenářsky atraktivní, i když se tam bude řešit výběr peněz pro stavbu tuleního útulku v Zátoce pláňat. Velvyslanectví a jeho dění najednou začne bezděky - díky společenským magazínům - zajímat i ty, kteří mu dosud nevěnovali pozornost.

  6.Žádný učený z nebe nespadl

  Možná, že se producírovala v prádle v reality show. Možná, že má slabost pro hošánky o třicet let mladší, než je ona sama. Možná, že nemá vkus a možná, že botulotoxinu by už měla dát pokoj. Ale Martin Stropnický šel taky dělat velvyslance do Vatikánu a nyní ministra obrany, ačkoliv je to herec. Magda Vašáryová je taky herečka a velvyslancovala v Rakousku a v Polsku. Trumpová umí dva zásadní jazyky pro komunikaci mezi oběma zeměmi - ostatně tohle je ve funkci nejdůležitější - zbytek se naučí za pochodu. Nebyla by první ani poslední. Dřív to byla lyžařka a pak se musela naučit podnikat a řídit hotely. Zvládla to na výbornou, dokonce ji zvolili hoteliérkou roku. Není proto důvod pochybovat, že stejně jako zvládla rozmnožit porozvodové miliony by nezvládla lekce etikety a diplomacie od lidí, kteří budou naopak VELMI RÁDI, když jí s tím pomohou. Udělají si totiž na ní kredit.

  Ostatně - nepodceňujte Trumpovy. Už před pár dny vám jeden z nich vytřel zrak tak mocně, že se z toho půlka světa rozbrečela.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:10 středa 15. března 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   178
  • Trapas
   17
  • Haha
   16
  • Cože
   13
  • Tvl
   13
  • Sladký
   6

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz