jít naiDNES.cz

Perné chvíle Ivany Gottové: Co ji teď čeká poté, co se Mistrovi vrátila vážná nemoc?

Vážná nemoc Karla Gotta (80) je nesmírnou zátěží nejen pro něj samotného, ale i pro jeho blízké v čele s manželkou Ivanou (43). Ta se v následujících týdnech a měsících musí obrnit velkou trpělivostí a být hodně silná. Tlak, kterému bude čelit, se totiž nedá srovnat s tím, na co byla doteď zvyklá.

Když Karel Gott před lety přišel s tím, že se na „zralá kolena“ usadí a ožení, i lidé z jeho blízkého okolí nevěřícně kroutili hlavou. Postupem času uznali, že to Mistrovi po boku Ivany Gottové svědčí a že jí možná zpočátku křivdili. Bývalou PR manažerku divadla a poté i moderátorku FTV Prima, která kvůli vztahu s miláčkem národa byla pod neustálým drobnohledem, teď čeká nejtěžší zkouška.

A ona si to velmi dobře uvědomuje.

Manželka Karla Gotta poslední roky čelila kritice, že je příliš vážná, úzkostlivá a manžela až příliš moc hlídá a chrání, že to snad Mistr nemá zapotřebí. Nyní se ukazuje, že tak dělala z čisté lásky a přesvědčení, protože se o svého muže nesmírně bála a bát bude.

Že k úzkostlivé ochraně před světem měla pádný důvod, protože jí lékaři sdělili neveselou zprávu. Jeho nemoc přešla v akutní leukémii.

Velmi trefně to ve svém jadrném prohlášení shrnula Gottova dobrá kamarádka.

„Karel je strašně dobrosrdečný a výjimečný člověk. Je hrozně hodný a neumí říct ne, proto si myslím, že toho hodně lidí zneužívá,“ svěřila na oslavě 80. narozenin populárního zpěváka Jiřina Bohdalová deníku Blesk.

„I to je důvod, proč jeho Ivanka je často nepříjemná, protože ho chrání. Kdybych s ním žila já, tak jsem ještě důraznější a horší,“ doplnila rázná herečka na oslavě v Divadle Na Jezerce.

Na místě Gottovy ženy by prý ještě přitvrdila.

Hradba mlčení a nepříliš přívětivý výraz ve tváři, to byly Ivaniny mimikry posledních měsíců, možná i let. Objevily se zejména poté, co Mistr oznámil vážné zdravotní problémy. A vlastně se není co divit, většina lidí by reagovala stejně.

Těžko předpokládat, že by před veřejností mávala lékařskými zprávami a dělila se o každý niterný pocit a obavu, která jí vytanula na mysl.

V momentě, kdy se dozvídáte nepříliš uspokojivé zprávy o manželovi, vám není zrovna do smíchu, a je úplně jedno, jestli jde o známého zpěváka, nebo ne. I když to celou věc jen dál komplikuje. Upírat k vám pozornost bude nejen rodina a blízcí, ale i veřejnost. Tlak tak bude mnohem těžší, jako by už tak nebyl velký dost.

Dá se očekávat, že se Gottová před světem uzavře ještě o poznání víc, aby svého manžela chránila a sebe ušetřila všetečných dotazů. Veškerou agendu tak dost možná převezme mluvčí Aneta Stolzová, toho času na mateřské dovolené. 

Ani v případě informačního embarga a „času hájení“ to nebude mít Ivana Gottová lehké a ona to dobře ví.

Musí být hodně silná, aby přestála útrpné pohledy okolí, dojemné vzkazy fanoušků, kteří pod tíhou znepokojujících novinek neudrží své emoce na uzdě.

Musí se ale připravit i na ty, kteří škodolibě čekají na to, že udělá nějaký „kiks“, který jí vzápětí (až přijde ta správná chvíle) dají náležitě sežrat...

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat