Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jeden roznáší kafe, druhý objednává vraždy. Bratři Kočnerové žijí každý v jiném světě

  Marián Kočner si měl objednat vraždu novináře a je veden v mafiánských seznamech. Jeho bratr Ivan pracuje v kavárně. | foto: Koláž Expres

  Jen těžko si představit dva rozdílnější lidské osudy. Ivan Kočner pracuje ve vlastní kavárně a je rád mimo pozornost médií. Kdežto jeho bratr Marián je součástí největšího soudního procesu v dějinách Slovenska. Méně známý z obou bratrů má svou kavárnu paradoxně jen nedaleko od soudní síně, kde monstrproces probíhá. Na oběd k Ivanovi Kočnerovi se v nedávné době vydala také rodina zavražděného novináře.

  V celé Bratislavě není tak velká soudní síň, aby v ní mohl probíhat proces s vrahy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Všechno dění se tedy muselo přesunout do Pezinku, kde žije a podniká Ivan Kočner, bratr muže, který má stát za celou nájemnou vraždou a jenž je dlouhé roky v mafiánském seznamu.

  Absurdita celé situace se naplno ukázala před několika dny, když jednu z kaváren v centru města navštívili pozůstalí po obětech vražd. Rodiče Jána Kuciaka se tak setkali tváří v tvář s bratrem muže, který organizoval zavraždění jejich syna.

  „Mají stejné oči, ale to je vše. Ivan není zlý člověk, nemůže za chování svého bratra,“ řekl otec zabitého novináře Jozef Kuciak. Mladší z obou bratrů vyslovil Kuciakovým upřímnou soustrast a pozval je na oběd a kávu.

  Ivan Kočner je pravým opakem svého bratra. Je tichý a popularitu nijak...

  „Vyrostli spolu v jedné rodině, mají stejnou matku i otce, ale povahy mají zcela jiné. Oceňujeme, že nás Mariánův bratr pozval,“ řekl Zlatica Kušnírová, jíž vrazi popravili dceru střelou do hlavy.

  Přestože Ivan Kočner svého bratra obhajuje a podle svých slov se každý den modlí za jeho nevinu, novinářům přiznal, že jakmile se o vraždě dozvěděl, vzpomněl si na svého bratra.

  „Byl bych moc rád, kdyby se ukázalo, že to nebyl on, i když první, co jsem si řekl, bylo, že s tím má něco společného,“ řekl Kočner pro slovenský Denník N. 

  O mafiánských praktikách Mariána Kočnera bylo především na Slovensku napsáno mnoho. Jeho bratr však zastává názor, že Marián, jemuž jeho přátelé z „byznysu“ přezdívali „Břicho“, nebyl klasickým mafiánem. Podle něj jen propojoval osoby s pochybnou minulostí a věci pouze zpovzdálí režíroval.

  Rozdílnost v názorech obou bratrů se projevovala například v politice. Marián Kočner byl pravidelně spojován se stranou Směr a jejím předsedou Robertem Ficem. Z některých nahrávek, které mají vyšetřovatelé k dispozici, vyplývá, že si podnikatel dokonce myslel, že je schopen vrcholným slovenským politikem manipulovat.

  Ivan Kočner má také zcela jiné politické preference než Marian. V prezidentské...

  Ivan Kočner má však jiné politické preference a kupříkladu v poslední prezidentské volbě otevřeně podporoval v kandidatuře Zuzanu Čaputovou.

  Přestože oba muži žili v naprosto rozdílných světech, doteď je ze slov Ivana Kočnera patrné, že má se svým bratrem velmi pevné pouto.

  „Má dvě děti, které si to budou celý život nést s sebou. A jsme tu také my, kteří jsme součástí toho jména. Už to nesmyje. Je to můj bratr, strávili jsme spolu celé dětství. A teď za ním mám nejbližších patnáct let chodit do vězení?“ pokládal řečnickou otázku zdrcený bratr Ivan.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz