Přeťatá tepna, letadlo v hlavě a zvěř v lese, jmenovala Pazderková své strachy

Iva Pazderková apeluje na všechny, aby se radovali ze světa bez zbytečných úzkostí. Všem, kdo to tak mají, to ze srdce přeje a zároveň jim trochu závidí... | foto: Koláž Expres.cz

Herečka Iva Pazderková (38) se před časem svěřila s tím, že jí život komplikují psychické obtíže. Panická ataka, extrémní úzkost a každodenní strachy, to je běžná rutina známé umělkyně. Ta se s novým rokem rozhodla podpořit všechny, kdo řeší podobné problémy jako ona. „Šla jsem čtyři kilometry sama lesem, to je jako by jiný skočil padákem,“ šokovala.

„Někdo se bojí, až když má důvod. Raduje se ze života bez zbytečných úzkostí. A já to všem, kdo to tak mají, ze srdce přeji a zároveň závidím. Já se bojím všeho. Bojím se často i usnout. Bojím se lidí, každého zvuku za dveřmi, když jsem doma sama. Bojím se, když slyším letadlo, že na mě spadne,“ vyznala se ze svých obav a strachů Iva Pazderková.

„Bojím se zvířat v lese. Bojím se, když vidím někoho nést sklenici do schodů, že spadne a přesekne si tepnu. Nebojím se tak jako zdravý člověk. Já se bojím v podstatě každou vteřinu svého života, věcí, které jiné lidi ani nenapadnou. Můj život a radost z něj spočívají v dennodenním boji s extrémní úzkostí a překonáváním strachu. Snažím se jim ale stavět čelem,“ poodhalila své niterní pocity herečka.

Poprvé v životě šla úplně sama na procházku do lesa. Čtyři kilometry pro ni znamenaly tolik, kolik pro jiného znamená seskok padákem. Bála se každého zvuku, každou vteřinu se chtěla co nejrychleji vrátit, aby se „něco“ nestalo. 

„Každá taková vybojovaná vteřina mě ohromně posílila. A ta krása kolem, to se ani vyfotit nedá. Zítra zkusím jít zase o kousek dál,“ slíbila Iva, která se spolu se svým přítelem rekreuje v Resortu Svatá Kateřina na Vysočině. Tady se mimo jiné potkala i se svými přáteli – Lukášem Pavláskem a jeho přítelkyní a taky Marií Doležalovou a Markem Zelinkou.

„Víte, je strašně vyčerpávající žít v permanentním strachu ze všeho. Jediné, čeho se opravdu nebojím, je přiznat si ho, protože teprve pak se mu můžu postavit. Všem nám přeji sílu stavět se svým strachům, ať si můžeme život užívat naplno,“ popřála Pazderková.

„Děkuji všem ze Svaté Kateřiny, za jejich péči a ochotu a úsměvy a trpělivost s partičkou lehce excentrických individuí. A vám všem přeji mít přátele. Ty pravé,“ dodala Iva na adresu povedeného novoročního pobytu v přírodě po boku svých blízkých.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:05 10. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  10
 • Cože
  6
 • Haha
  4
 • Tvl
  4
 • Super
  3
 • Sladký
  3
Komentáře