jít naiDNES.cz

Foto ze svatby dcery Cruise: Jak taková scientologická sláva vypadá?

Isabella na svatbu, kterou zaplatil její otec, pozvala jen pár svých blízkých přátel. | foto: Reprofoto:DailyMailProfimedia.cz

Adoptivní dcera Nicole Kidman a Toma Cruise Isabella se koncem září vdávala a ačkoliv ani jednoho ze svých slavných rodičů nepozvala, svatbu si náramně užila. Jak takový obřad Scientologů vypadá?

Bella, kterou si Tom s Nicole osvojili krátce po jejich svatbě v roce 1990, řekla své ano Maxovi Parkerovi v Londýně.

Nepozvala na ni ani svou matku, ani otce. A to za ni celý obřad takříkajíc “zacvakal“.

Fotogalerie

Dvaadvacetiletá vizážistka je, stejně jako její otec, přívrženkyní Scientologické církve, takže svatba proběhla podle ustanovených pravidel.

A jak taková scientologická svatba vypadá?

Průběh scientologické svatby se podobá té křesťanské, s tím rozdílem, že křesťané se tradičně berou v kostele nebo na radnici, ale scientologové si místo obřadu vybírají sami.

Svatební obřad je prováděn scientologickým duchovním.

Pár si slibuje loajalitu, věrnost a lásku.

Ceremonie klade důraz na princip zaručující dobré porozumění (tzv. trojúhelník), který se nazývá ARK (A- afinita, míra náklonnosti, R- realita, K- komunikace). Tři rohy v trojúhelníku se vzájemně propojují a jeden bez druhého by nemohl existovat.

Zatímco křesťanská svatba představuje jakýsi akt stvrzení víry v Boha, u Scientologů nefiguruje Bůh, ale tzv. osmá dynamika. Tu Scientologové chápou jako energii motivující jedince k životu.

Rozdíl najdeme ještě v textech - biblická čtení při svatbě jsou sepsána a jsou to úryvky ze Starého i Nového Zákona, Scientologická církev dává svatebčanům na výběr z různých verzí textů. Jsou tedy odlišné, ale význam mají stejný - oslavují manželství.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:28 čtvrtek 4. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  11
 • Trapas
  11
 • Super
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře