Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Desítka největších boháčů Instagramu: Za fotku mají i 22 mega, co na to Češi?

  Parta „instaboháčů“, kterým jejich české protějšky mohou jen závidět. Za jeden příspěvek inkasují až milion dolarů. | foto: Koláž Expres.cz

  Sto tisíc za jeden příspěvek na Instagramu, které kasíruje například Leoš Mareš (38), je velmi slušná částka. Když ji ale poměříme s jeho zahraničními „kolegy“, kteří oblíbené sociální síti kralují, vychází z toho moderátor, příležitostný zpěvák a recitátor jako chudý příbuzný. Stovka tisíc je ve srovnání s dvaceti miliony almužna dobrá tak na zaplacení parkování.

  Kendall Jenner

  Velmi slušnou 10. příčku žebříčku instagramových boháčů aktuálně okupuje americká modelka a televizní hvězdička Kendall Jenner (22). Ta se proslavila hlavně díky reality show Keeping Up with the Kardashians. Kourtney, Kim a Khloe Kardashian jsou navíc jejími nevlastními sestrami. Kendall se může pochlubit 95 miliony followerů a za příspěvek dostává 500 tisíc dolarů, v přepočtu téměř 11 milionů korun.

  Lionel Messi

  Špatně si nestojí ani Lionel Messi (31),který je na 9. místě. Hráče FC Barcelona sleduje 97 milionů lidí, za příspěvek mu náleží stejná tabulková odměna jako Kendall, tedy půl milionu dolarů.

  Neymar Jr.

  Na 8. místě se umístil fotbalista Neymar da Silva Santos Junior. Útočník FC Paris Saint-Germain má 102 milionů followerů, za každou fotografii na jeho účtě přibude 600 tisíc dolarů, na naše 13 milionů korun.

  Justin Bieber

  Šťastná 7 připadla Justinu Bieberovi (24). Zpěvák, který se nedávno zasnoubil s modelkou Hailey Baldwin, láká 102 milionů followerů. Náleží mu „všimné“ 630 tisíc dolarů za jeden příspěvek.

  Dwayne Johnson

  Akční hrdina Dwayne Johnson (46) známý jako The Rock skončil na 6. místě se 111 miliony fanoušků a jeho honorář? Velmi slušných 650 tisíc dolarů, v přepočtu asi 14,3 milionu korun.

  Beyoncé

  Ani Beyoncé (37), která se umístila přesně v polovině žebříčku, tedy na 5. místě, si nemusí zoufat, že během dovolené v Evropě utratila přes 35 milionů korun. Se 117 miliony followerů a honorářem ve výši 700 tisíc dolarů, v přepočtu téměř 15,4 milionu korun, na ni vydělá za jeden post za pár okamžiků.

  Kim Kardashian

  Bramborovou 4. pozici obsadila majitelka nejznámějšího pozadí na světě, americká televizní hvězda a módní ikona Kim Kardashian (37). Manželka Kanyeho Westa se může pochlubit 114 miliony followerů a 720 tisíci dolarů za příspěvek.

  Ronaldo

  Fotbalový šampion a narcis Cristiano Ronaldo (33) si z Instagramu odnáší bronzovou medaili. S 3. místem a 144 miliony followerů si útočník italského Juventusu přijde na 750 tisíc dolarů, tedy zhruba 16,5 milionu korun za jednu fotku.

  Selena Gomez

  Zpěvačka Selena Gomez (26), která žebříčku donedávna kralovala, obsadila 2. příčku. Sestup ji příliš trápit nemusí. I tak si přijde na dost peněz. Díky 139 milionům followerů si přijde na 800 tisíc dolarů, což je zhruba 17,5 milionu korun, za post. Za takový balík rychle zapomenete i na Justina Biebera.

  Kylie Jenner

  Teď královnou jsem já, může si v koupelně prozpěvovat modelka, podnikatelka a návrhářka Kylie Jenner (21), sestra desáté Kendall, která se hřeje na pomyslné 1. příčce. Má sice „jen“ 111 milionů fanoušků, firmy si ale spolupráce s ní cení na rovný milion dolarů, v přepočtu 22 milionů korun. Za jednu fotku.

  Česká stopa

  Čeští influenceři, instagramové hvězdy a všichni, kdo se chtějí svézt na vlně snadného výdělku bez námahy, mají co dohánět. Náskok ale nedotáhnou ani jejich vnoučata. A důvod? Nemají světu co nabídnout. 

  To, že si na sebe člověk vezme věci, co dostal zdarma, namaže se krémem, co si vyzvedl v parfumerii, nebo se u plotny snaží o kuchařské umění, i když neumí uvařit ani čaj, z nikoho hvězdu neudělá. Možná tak lepší vyžírku. A těch je na světě všude dost, ty za hranicemi Česka nikdo neocení.

  Ronaldo, Messi, Beyoncé a další hvězdy mají Instagram jako velmi vítané přilepšení, které u některých možná přerostlo až v jeden z hlavních zdrojů příjmů. Peníze ale umějí vydělat i jinde než na síti. Mít ale v kolonce zaměstnání: Instagram, to je nejen rezignace na všechno, co život nabízí, ale i lenost a hlavně risk do budoucna. Bývalým hvězdám Instagramu nikdo nezaplatí ani halíř a cent už vůbec ne...

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 3:12 neděle 13. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   27
  • Super
   15
  • Tvl
   12
  • Haha
   9
  • Cože
   9
  • Sladký
   8